Trwa ładowanie...
dv7dr9a

Afera taśmowa "spłynęła" po Morawieckim. Premier nie ucierpiał w oczach Polaków

Działacze PiS mogą odetchnąć z ulgą. Publikacja nagrań nie pogrążyła premiera Morawieckiego. Wielu Polaków nadal uważa go za mocną stronę partii Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki na spotkaniu wyborczym PiS w Ostrowcu Świętokrzyskim
Mateusz Morawiecki na spotkaniu wyborczym PiS w Ostrowcu Świętokrzyskim (PAP/Piotr Polak)
dv7dr9a

Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" wynika, że 62 proc. badanych uważa Mateusza Morawieckiego za atut partii. Nie zgadza się z tym stwierdzeniem 38 proc. respondentów. Co więcej, aż trzy-czwarte pytanych nie dostrzega negatywnego wpływu nagrań na wizerunek szefa rządu.

   WP.PL
(WP.PL)

Wyniki sondażu uspokoją wielu działaczy PiS, którzy obawiali się wpływu afery taśmowej na postrzeganie Morawieckiego przez wyborców tej partii.

dv7dr9a

– No, i jak ja się wytłumaczę z tego ludziom w moim okręgu? – zastanawiał się działacz PiS w rozmowie z reporterem Wirtualnej Polski.

Teraz będzie mógł odetchnąć z ulgą. Najwyraźniej taśmy nagrane w restauracji "Sowa i Przyjaciele" w latach 203-2014 utraciły "siłę rażenia", która w przeszłości pogrążyła polityków Platformy Obywatelskiej.

Politycy PiS twierdzą, że taśmy od lat publikowane po kawałku i co jakiś czas odgrzewane po prostu "zgrały się". Najwyraźniej nie doprowadzą po raz wtóry do zmiany na szczytach władzy w Polsce.

Premier Morawiecki zapowiedział rządowy program wsparcia dla producentów gier

Zdaniem ekspertów PiS chętnie wykorzystuje premiera, aby pokazywać rozwój gospodarczy całego kraju rzutujący także na poziom życia w regionach, ale najwyraźniej brudy prane gdzieś tam w dalekiej Warszawie na nikim nie robią już tak dużego wrażenia. Nagrania Morawieckiego za stolikiem u "Sowy" miałyby większy efekt, gdyby toczyła się obecnie kampania parlamentarna. Natomiast w kampanii samorządowej wyborcy w większym stopniu patrzą na to, co dzieje się w ich małych ojczyznach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dv7dr9a

Podziel się opinią

Share
dv7dr9a
dv7dr9a
Więcej tematów