Trwa ładowanie...
Afera reprywatyzacyjna w Warszawie. Paweł Rabiej u Jacka Gądka: dajmy szansę prokuraturze Zbigniewa Ziobry

Afera reprywatyzacyjna w Warszawie. Paweł Rabiej u Jacka Gądka: dajmy szansę prokuraturze Zbigniewa Ziobry

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w Warszawie to jest niebezpieczny pomysł. Chcemy, żeby te wszystkie kwestie zostały rozliczone, ale pytanie - czy środki nadzwyczajne to najlepsze rozwiązanie prawne i konstytucyjne - mówił w programie "WP rozmowa" Paweł Rabiej. Zdaniem posła Nowoczesnej trzeba "dać szansę prokuraturze Zbigniewa Ziobry". - Jeśli on i prokuratura będą działać właściwie, są w stanie rozstrzygnąć większość tych kwestii - dodał.

Share
dxir7zt

Gość Jacka Gądka pytany był, kto będzie kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Warszawy. - Na razie nie ma jeszcze wyborów, nie ma na nie atmosfery. My nawołujemy Hannę Gronkiewicz-Waltz do złożenia dymisji, ale ona nie chce (...) Wszystko wskazuje na to, że (wybory) odbędą się dopiero w roku 2018, mimo, chociaż uważamy, że taki scenariusz byłby najlepszy (gdyby odbyły się teraz - przyp. red.) - mówił parlamentarzysta.

- Pan chętnie stanąłby w szranki w tych wyborach? - pytał prowadzący program. - To byłoby na pewno bardzo duże wyzwanie. Warszawa zasługuje na nowy skok, nowe otwarcie. Ze względu na olbrzymi potencjał rozwojowy, do tej pory niewykorzystywany. - A jeśli przyszłoby panu stanąć do walki np. z Halickim, Streżyńską czy Trzaskowskim, to jak pan swoje szanse ocenia? - dopytywał Jacek Gądek. - Nie miałbym kompleksów wobec tych osób. Sądzę, że nastrój w Warszawie jest taki, że potrzeba zmian - powiedział Paweł Rabiej.

Jak podkreślił, według Nowoczesnej komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji "to jest niebezpieczny pomysł". Zaznaczył jednak, żeby dać szanse prokuraturze Zbigniewa Ziobry. - Mam zaufanie do instytucji państwa polskiego. Chcielibyśmy, żeby te rozwiązania specjalne mieściły się w trójpodziale władzy, konstytucjonalnego państwa prawa. A widząc te propozycje nie mamy takie przekonania. Przyjrzymy się jej i zobaczymy czy jest sensowna - wyjaśnił gość "WP rozmowy".

dxir7zt

Zobacz cały odcinek programu "WP rozmowa":

dxir7zt

Podziel się opinią

Share
dxir7zt
dxir7zt
Więcej tematów