Trwa ładowanie...
finanse

Afera KOD: na jaw wychodzą nowe fakty dotyczące finansów organizacji

Afera wokół finansów Komitetu Obrony Demokracji zatacza coraz szersze kręgi. Po tym jak na jaw wyszła informacja, że Mateusz Kijowski wystawiał KOD faktury za usługi informatyczne, "Rzeczpospolita" ujawnia kolejne nieprawidłowości. Tym razem dotyczą one m.in. organizacji manifestacji 11 listopada w Warszawie.

Share
Afera KOD: na jaw wychodzą nowe fakty dotyczące finansów organizacji
Źródło: PAP/radek Pietruszka
d1hrlb0

- Pojawiły się nowe fakty i dokumenty - mówią informatorzy "Rzeczpospolitej".

Dokumenty - jak ustaliła gazeta - mają dotyczyć organizacji wieców w Warszawie, m.in. manifestacji z 11 listopada. Jej koszty znacząco przekroczyły zaplanowany budżet.

d1hrlb0

Za organizację manifestacji odpowiadał, jak ustaliła "Rz", Piotr Wieczorek, pełniący również funkcję dyrektora biura zarządu i koordynatora mazowieckiego.

- Na zarządzie ustaliliśmy budżet na 25 tysięcy złotych, a ostatecznie dostaliśmy faktury na 100 tys. zł - powiedział "Rz" członek zarządu. - Wieczorek został wyrzucony.

Według relacji członka zarządu KOD Wieczorek nie poinformował zarządu, że ma problemy, bowiem wycofały się z współfinansowania organizacji manifestacji różne organizacje pozarządowe.

Gazeta próbowała porozmawiać na ten temat z Piotrem Wieczorkiem. Ten odmówił, tłumacząc, że "niedzielę uważa za prywatny dzień".

d1hrlb0

Podziel się opinią

Share
d1hrlb0
d1hrlb0
Więcej tematów