Trwa ładowanie...
d3u0q57

Afera hejterska w ministerstwie sprawiedliwości. Włodzimierz Cimoszewicz: nikt nie zostanie zdymisjonowany

Włodzimierz Cimoszewicz stwierdził, że nikt poza byłym wiceministrem Łukaszem Piebiakiem nie poniesie odpowiedzialności za aferę hejterską w resorcie sprawiedliwości. Europoseł KE zasugerował, że w koalicji rządzącej "jest jak u Sienkiewicza".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włodzimierz Cimoszewicz wyjaśnił, dlaczego nikt poza Łukaszem Piebiakiem nie poniósł konsekwencji za aferę hejterską
Włodzimierz Cimoszewicz wyjaśnił, dlaczego nikt poza Łukaszem Piebiakiem nie poniósł konsekwencji za aferę hejterską (WP.PL)
d3u0q57

- Za aferę hejterską w ministerstwie sprawiedliwości, w normalnym, demokratycznym państwie, cały rząd by wyleciał - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz. Były wicepremier, a obecnie europoseł Koalicji Europejskiej stwierdził, że poza zdymisjonowanym wiceministrem Łukaszem Piebiakiem nikt już nie poniesie konsekwencji za aferę.

- W tym rządzie nikt nie zostanie zdymisjonowany, bo tam jest jak u Sienkiewicza: "złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma" - przekonywał Cimoszewicz na antenie TVN24.

Włodzimierz Cimoszewicz o aferze w ministerstwie sprawiedliwości. "Kpina ze zdrowego rozsądku"

d3u0q57

Debata nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości to najważniejsze wydarzenie polityczne środy. Cimoszewicz skomentował wypowiedź wiceministra Michała Wójcika, który w trakcie obrad sejmowej komisji stwierdził, że politycy opozycji próbują zrobić aferę z faktu, że "sędziowie się po prostu pokłócili".

- Nie chciałbym o żadnym prawniku czy sędzim się tak wypowiadać, ale to kolejny żołnierz frontu politycznego, partyjnego, zawsze po linii, zawsze wierny, zawsze tłumaczący. Tego typu argumenty są kpiną ze zdrowego rozsądku ludzi i są oczywistym fałszem - powiedział europoseł.

Czytaj też: Afera hejterska w resorcie sprawiedliwości. Wyborcy PiS chcą odsunięcia sędziów
Włodzimierz Cimoszewicz pozwał "Gazetę Polską” za tekst o leśniczówce

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3u0q57

Podziel się opinią

Share

d3u0q57

d3u0q57
Więcej tematów