Trwa ładowanie...
d1yjgcr

Adrian Zandberg chce obniżyć posłom pensje. Padła kwota

Adrian Zandberg przekonuje, że posłowie zarabiają za dużo. Lider partii Razem chce, żeby wynagrodzenie parlamentarzysty było ściśle powiązane z pensją minimalną. Według jego propozycji posłowie mieliby zarabiać trzykrotność tej kwoty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adrian Zandberg chce obniżyć posłom pensje
Adrian Zandberg chce obniżyć posłom pensje (East News, Fot: Andrzej Iwańczuk/Reporter)
d1yjgcr

Pensja minimalna wynosi obecnie 2250 zł brutto. Trzykrotność tej kwoty to 6750 zł, co dałoby posłom wynagrodzenie na poziomie ok. 4800 zł "na rękę". To ok. 850 zł mniej, niż trafia obecnie na konto "wybrańców narodu".

"Nie jest tak, że chcemy kolegom posłom uprzykrzyć życie. Chodzi o czytelny mechanizm, żeby posłowie czuli, jaki efekt mają ich decyzje dla tych, którzy zarabiają najmniej" - powiedział "Faktowi" Zandberg.

Adrian Zandberg chce obniżyć posłom pensje. Padła kwota

Pensja posłów (bez diety poselskiej) zgodnie z projektem polityków Razem miałaby być powiązana z zarobkami zwykłych Polaków. Dobra sytuacja gospodarcza kraju wpływałaby wtedy bezpośrednio na portfele i jednych, i drugich.

d1yjgcr

Zobacz też: Z czego żyje Adrian Zandberg? Polityk chętnie odpowiedział

Adrian Zandberg zapowiada, że będzie oczekiwał od PiS poparcia swoich postulatów. - PiS kreuje się na partię prospołeczną. No to położymy na stole taki prospołeczny projekt. To będzie test na wiarygodność PiS - mówił polityk w radiowej Jedynce.

Czytaj też: Szef SLD Włodzimierz Czarzasty: Porozumieliśmy się w sprawie kandydata Lewicy na prezydenta
Wybory prezydenckie 2020. Zaskakująca propozycja Włodzimierza Czarzastego dla Adriana Zandberga

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1yjgcr

Podziel się opinią

Share
d1yjgcr
d1yjgcr
Więcej tematów