Trwa ładowanie...
d3hlr00
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
rosja

Administracja Trumpa zabezpiecza materiały związane z ingerencją Rosji w wybory

Portal Politico poinformował, że osoby z tzw. administracji przejściowej prezydenta Donalda Trumpa zostały poproszone o zachowanie wszystkich materiałów związanych z potencjalną ingerencją Rosji w wybory prezydenckie w 2016 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Administracja Trumpa zabezpiecza materiały związane z ingerencją Rosji w wybory
(PAP/EPA)
d3hlr00

Politico powołał się na pismo prawnika Trumpa, który zwrócił się do pomocników i wolontariuszy, a także urzędników prowadzących kampanię, by zachowali wszystkie materiały związane z Rosją, Ukrainą oraz kilkoma doradcami kampanijnymi. Wśród doradców, o których mowa w tym dokumencie, są menedżer kampanii Paul Manafort, były prezydencki doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Mike Flynn oraz wieloletni nieformalny doradca Trumpa, Roger Stone.

Komisje ds. wywiadu Izby Reprezentantów i Senatu wystosowały do tych trzech osób prośby, by przekazały posiadane dokumenty mające związek ze śledztwem w sprawie ingerencji Moskwy. Cytowane przez Politico pismo wskazuje, iż "aby wspomóc prowadzone śledztwa, prezydencka administracja przejściowa oraz obecni i byli jej członkowie mają obowiązek upewnić się, że jeżeli ważne dla śledztwa dokumenty istnieją, to są odpowiednio przechowywane".

Pismo instruuje wolontariuszy i pomocników kampanii, aby zabezpieczyli także dokumentacje ze wszystkich swych podróży zagranicznych. Podlegające zabezpieczeniu materiały, to "e-maile, wiadomości głosowe, wiadomości tekstowe, posty w mediach społecznościowych, dokumenty w Wordzie lub WordPerfect, arkusze kalkulacyjne, bazy danych, dzienniki telefoniczne, nagrania audio i wideo, fotografie, informacje na komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach, smartfonach lub innych urządzeniach przenośnych oraz zapisy w kalendarzach i dziennikach".

Kory Langhofer, który pracuje dla kancelarii prawniczej Statecraft w stanie Arizona, potwierdził Politico, że jest autorem pisma.

d3hlr00

Podziel się opinią

Share

d3hlr00

d3hlr00
Więcej tematów