Trwa ładowanie...
d1kgdb9
d1kgdb9

Adam Struzik: referendum się nie uda, frekwencja nie przekroczy 15 proc. Oddać 100 mln zł rolnikom

- To referendum się pewnie nie uda. Idę o zakład, że frekwencja nie przekroczy 15 proc. - powiedział w TVP Info marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik (PSL), który opowiedział się za oddaniem 100 mln zł potrzebnych do organizacji głosowania poszkodowanym przez suszę rolnikom. - Nie podoba mi się logika, że przewidujemy niską frekwencję, to nie robimy referendum - odpowiada Marcin Kierwiński z PO.
Share
d1kgdb9

Goście programu "Woronicza 17" w TVP Info rozmawiali m.in. o zaplanowanym na 6 września referendum i o dopisywaniu do niego dodatkowych pytań.

Politycy PiS i Solidarnej Polski wciąż opowiadają się za tym, żeby posłuchać "głosu 6 milionów Polaków" i dopisać do referendum pytania dotyczące m.in. prywatyzacji polskich lasów i sześciolatków, czemu konsekwentnie sprzeciwia się PO. Marcin Kierwiński podkreślał, że dopisywanie pytań jest sprzeczne z zapisami konstytucyjnymi.

Odwołania głosowania chce natomiast lewica. Jak mówił w programie Jerzy Wenderlich z SLD, bezpośrednie pytania do Polaków mogłyby zostać zadane np. przy okazji wyborów parlamentarnych.

d1kgdb9

Podziel się opinią

Share
d1kgdb9
d1kgdb9
Więcej tematów