Trwa ładowanie...
d2t3olc

Adam Słodowy nie żyje. Odszedł major WP i ojciec

W środę media obiegła informacja o śmierci Adama Słodowego. Prowadzący program "Zrób to sam" był nie tylko popularnym majsterkowiczem. Kim była rodzina Adama Słodowego?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam Słodowy - rodzina
Adam Słodowy - rodzina (Youtube.com)
d2t3olc

Adam Słodowy zyskał popularność jako prowadzący program "Zrób to sam". Na jego show wychowywały się pokolenia młodych polskich majsterkowiczów. Program ukazywał się na antenie TVP przez 24 lata. W tym czasie powstało 505 odcinków.

Jednak niewiele osób wie, że Adam Słodowy był nie tylko prowadzącym program dla młodzieży. Przyszły prezenter zaczynał karierę jako wojskowy. W szeregi armii wstąpił jako ochotnik w 1944 roku. Po wojnie w latach 1950-1958 wykładał w Oficerskiej Szkole Artylerii Przeciwlotniczej w Koszalinie, a następnie w Wojskowej Akademii Technicznej. Karierę wojskową zakończył ze stopniem majora.

Adam Słodowy poza ekranem

d2t3olc

Kariera Słodowego nie ograniczała się jedynie do prowadzenia "Zrób to sam". W latach 1961–1978 był redaktorem Naczelnej Redakcji Programów Oświatowych i Dziecięcych TVP.

Adam Słodowy zostanie zapamiętany również jako autor książek. Jego "Lubię Majsterkować" została przetłumaczona na kilka języków obcych i ukazała się w nakładzie 560 tys. egzemplarzy. Słodowy pisał również o motoryzacji.

Rodzina Adama Słodowego

Adam Słodowy mieszkał w Warszawie. Miał dwóch synów. Starszy z nich, Piotr jest matematykiem i fizykiem. Na stałe mieszka w Melbourne. Młodszy Wojciech został lekarzem. Mieszka w Chicago.

d2t3olc

Zobacz też: Wypadek w Lubuskiem. Potwierdził się najgorszy możliwy scenariusz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2t3olc

Podziel się opinią

Share

d2t3olc

d2t3olc
Więcej tematów