Trwa ładowanie...

Adam Jarubas rusza z kampanią prezydencką

Adam Jarubas zainaugurował kampanię prezydencką. Postanowił złamać dotychczas obowiązujące konwencje i zainaugurować cykl wojewódzkich spotkań z wyborcami w całej Polsce na rynku w Nowym Korczynie. - Rozpoczynam kampanię w swojej rodzinnej gminie - powiedział podczas spotkania z mieszkańcami. - Tutaj są ludzie, tu jest Polska - dodał.

Share
Adam Jarubas rusza z kampanią prezydencką
Źródło: WP, Fot: Konrad Żelazowski
d2ejb6v

Przeczytaj także rozmowę z Adamem Jarubasem:

- Rozpoczynam kampanię w swojej gminie - nie w wielkiej pięknej sali z telebimami - dodał. - Miejsce Polaków jest w kraju, a nie na zmywaku w Anglii, czy na budowie w Niemczech - zaznaczył Jarubas. - Polskie państwo powinno zabezpieczyć powrót Polaków do domu, mam na to pomysł.

d2ejb6v

- Jako przyszły prezydent Polski będę prowadził politykę propolską. Musimy dbać o interes narodowy. Polska polityka, polskie elity powinny uzgodnić wspólny program.

- Tu na rynku w Nowym Korczynie chcę zadeklarować: chcę zakończyć wojnę polsko-polską. Zakończyć jałowy konflikt PO-PiS - podkreślił kandydat PSL Adam Jarubas. - Dlatego chcę zostać prezydentem Rzeczypospolitej. Niech dobro Rzeczypospolitej będzie dla nas najwyższym nakazem - zakończył swoje przemówienie, stojąc wśród ludzi Jarubas.

Kandydat pokazał się tam z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami, działaczami partyjnymi oraz sympatykami Polskiego Stronnictwa Ludowego. Organizatorzy szacują, że do Nowego Korczyna mogło zjechać w sumie ok. tysiąca osób. Adam Jarubas wygłosił przemówienie programowe, w którym nakreślił własną wizję prezydentury.

Kandydat PSL na prezydenta otwarcie mówi: chcę być najmłodszym prezydentem w historii Polski, a także zakończyć wojnę PO-PiS - powiedział na sobotniej konferencji prasowej w Kielcach. Kandydat na prezydenta Polski PSL poprosił o poparcie samorządowców, bo jak mówił to oni są prawdziwymi gospodarzami naszych małych ojczyzn.

d2ejb6v

- Znam problemy zwykłych ludzi i znam problemy, z którymi borykają się nasze samorządy. Teraz to doświadczenie chcę przenieść na szczebel centralny. Z perspektywy warszawskich gabinetów widać zdecydowanie za mało. Władza centralna, tak jak samorządowa musi pełnić rolę służebną wobec obywateli - mówił.

Ponadto podkreślił, że chce być kandydatem na prezydenta Polski samorządnej, bez względu na podziały polityczne. Wyjaśniał, że sam wywodzi się z Polski lokalnej i jest z tego dumny.

Na konferencji można było zobaczyć wiele twarzy znanych osób, które oficjalnie udzieliły poparcia kandydatowi Polskiego Stronnictwa Ludowego. Byli wśród nich prezydent Starachowic Marek Materek, prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński, prezydent Skarżyska Konrad Kronig, radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek, burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek, starosta powiatu kieleckiego Michał Godowski oraz wiceminister gospodarki Arkadiusz Bąk.

31 stycznia 2015 r., Rada Naczelna PSL zdecydowała o wystawieniu wiceszefa PSL Adama Jarubasa jako kandydata w wyborach prezydenckich. W sobotnim posiedzeniu wzięli udział nie tylko członkowie Rady Naczelnej - zgodnie ze statutem PSL kandydata na prezydenta na wniosek NKW PSL zatwierdza krajowa konwencja wyborcza.

Prezydent powinien być moderatorem i inicjatorem dyskusji o ideach, wartościach i programach rozwojowych dla naszego kraju - mówił Adam Jarubas.

d2ejb6v

Podziel się opinią

Share
d2ejb6v
d2ejb6v
Więcej tematów