Trwa ładowanie...
adam bielan

Adam Bielan: nie potwierdzam kandydatury Saryusza-Wolskiego, ale byłaby to dobra zmiana

Czy Jacek Saryusz-Wolski (PO) może zastąpić Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej? – Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - powiedział we wtorek rano wicemarszałek Senatu Adam Bielan na antenie TVN24. - Nie ma żadnej operacji wymiany szefa MSZ - podkreślił.

Share
Adam Bielan: nie potwierdzam kandydatury Saryusza-Wolskiego, ale byłaby to dobra zmiana
Źródło: WP
d46ps14

W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim powiedział, że nie może potwierdzić ani zaprzeczyć, że PiS poprze kandydaturę wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jacka Saryusza-Wolskiego. Bielan podkreślił jednak, że byłaby to „dobra zmiana”, ponieważ Wolski „góruje nad Tuskiem znajomością problematyki europejskiej” i „potrafi wznieść się ponad partyjne animozje”. – Wolski pokazał, że kieruje się interesem Polski, czego nie można powiedzieć o Donaldzie Tusku – zaznaczył Bielan.

- Trudno wspierać kandydata, który nie chce utrzymywać dobrych relacji z polskim rządem – dodał.

d46ps14

Wicemarszałek Senatu podkreślił też, że Wolski nie chce zostać drugim Donaldem Tuskiem. Takie porównanie, zdaniem Bielana, obraża wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

- Nie ma żadnej operacji wymiany szefa MSZ – odpowiedział Bielan na pytanie, czy Wolski, jeśli nie zostanie przewodniczącym Rady Europejskiej, to zastąpi ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego.

Przypomnijmy, że w poniedziałek "Financial Times" poinformował, że premier Beata Szydło sonduje inne kraje Unii Europejskiej w sprawie możliwości zastąpienia Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej przez Wolskiego.

d46ps14

Podziel się opinią

Share
d46ps14
d46ps14
Więcej tematów