Trwa ładowanie...
ABW zatrzymała Ukraińca za faszyzm. "Hajlował" i robił zdjęcia w obozach nazistów

ABW zatrzymała Ukraińca za faszyzm. "Hajlował" i robił zdjęcia w obozach nazistów

Policjanci i agenci ABW zatrzymali 26-latka z Ukrainy, który w internecie zamieszczał swoje zdjęcia z gestami i symbolami faszystowskimi. Mężczyznę zatrzymano w Markach pod Warszawą. Grozi mu kara nawet dwóch lat więzienia.

Share
dxrg78z

Młody obywatel Ukrainy dwa i trzy lata temu zrobił sobie zdjęcia m.in. na tle Państwowego Muzeum na Majdanku w Lublinie oraz na tle siedziby muzeum Martyrologia Wielkopolan Fort VII w Poznaniu.

Na innych zdjęciach 26-latek pozował w koszulkach z wizerunkami hitlerowskich przywódców i symbolami nawiązujące do nazistowskiej SS.

- Za każdym razem posługiwał się fałszywym imieniem i nazwiskiem. Mimo to śledczym udało się go odnaleźć - mówi Wirtualnej Polsce sierż.szt. Kamil Karbowniczek z policji w Lublinie. To właśnie mundurowi z tego miasta zajmowali się sprawą ze względu na to, że pierwsze fotografie zrobiono w Majdanku.

Zatrzymany pod Warszawą

Mężczyzna został zatrzymany przez lubelskich kryminalnych i funkcjonariuszy z Centrum Antyterrorystycznego Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pobliżu Marek na Mazowszu.

dxrg78z

26-latek usłyszał trzy zarzuty. Wszystkie dotyczą publicznego propagowania ustroju faszystowskiego.

Ukraińcowi grozi kara nawet dwóch lat więzienia.

Policja
Źródło: Policja

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxrg78z

Podziel się opinią

Share
dxrg78z
dxrg78z
Więcej tematów