Trwa ładowanie...

ABW i policja zatrzymały Czeczena. Jest podejrzany o przestępstwo terrorystyczne

28 listopada podczas wspólnej akcji policji i ABW zatrzymany został Alvi A. Mężczyzna pochodzenia czeczeńskiego jest podejrzany o popełnienie przestępstwa terrorystycznego. Został tymczasowo aresztowany.
Share
Zatrzymanie Czeczena to efekt wspólnej pracy ABW i Policji
Zatrzymanie Czeczena to efekt wspólnej pracy ABW i PolicjiŹródło: Agencja Gazeta
d397srh

Alvi A. został sklasyfikowany przez Policję oraz Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego jako osoba ściśle współpracująca z terrorystami - informuje rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Miał odpowiadać za kwestia logistyczne w szeregach Państwa Islamskiego. W Polsce przebywał od dłuższego czasu, wcześniej miał brać udział w walkach prowadzonych na terenie Bliskiego Wschodu jako bojownik ISIS.

Czeczen utrzymywał na terenie Polski kontakty z innymi radykałami. Część z nich została już deportowana z naszego kraju. Mężczyzna był nawet podejrzany w związku z organizowaniem nielegalnej migracji. Prowadzono wobec niego postępowanie przygotowawcze.

d397srh

Wobec mężczyzny na trzy miesiące zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci aresztu tymczasowego. Informacja dopiero teraz ujrzało światło dzienne. Alvi A. usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa terrorystycznego. Będzie sądzony w Polsce. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Zobacz czy można oszukać wykrywacz kłamstw.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d397srh

Podziel się opinią

Share
d397srh
d397srh
Więcej tematów