PolskaAbsolwenci AGH idealni na rynku pracy

Absolwenci AGH idealni na rynku pracy

Boisz się o swoją przyszłość? Spróbuj swoich sił na AGH. Według badań opublikowanych przez uczelnię, aż 94,7 proc. absolwentów Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji, po ukończeniu studiów ma pracę od razu.

Absolwenci AGH idealni na rynku pracy
Źródło zdjęć: © AFP | Yekaterina Shtukina

30.06.2014 14:09

Po raz kolejny krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza zaprezentowała wyniki badań poświęconych jej absolwentom. Spośród wszystkich respondentów aż 80 proc. pracuje i jest zadowolonych ze swoich decyzji.

- Te wyniki są bardzo dobre. W kontekście do innych uczelni trudno porównywać, bo nie ma uczelni, która robi tak dokładnie badania i to my jesteśmy wzorem dla innych – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską, Bartosz Dembiński, rzecznik prasowy AGH.

- Decyzję o tworzeniu takich badań podjęliśmy wiele lat temu, a skoro jesteśmy dużą i dobrą uczelnią publiczną, niech opinia wie, że staramy się – dodaje.

Badania miały na celu uzyskanie informacji na temat, m.in.: statusu zawodowego absolwentów z podziałem na płeć, wydział i kierunki studiów, zgodności pracy z wykształceniem czy rodzaju wykonywanej pracy (stanowisko, branża, nazwa firmy)
. Spośród wszystkich respondentów, pracuje aż 81,6 proc. kończących AGH, a 9 jest poszukujących pracy. Najlepiej jest na wydziale Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji (94,7 proc. zatrudnionych po studiach), najgorzej natomiast na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki – zaledwie 65,2 pracujących.

- Wyniki są dobre, a dzięki temu decydujemy ile osób trzeba przyjąć na dany kierunek. Potrafimy dopasować programy, kierunki i specjalności do rynku. Od lat żyjemy w symbiozie z biznesem – mówi dalej Dembiński. - Oczywiście mogłoby być lepiej, ale nie żyjemy w idealnym świecie i nawet po najlepszych uczelniach na świecie, nikt nie zagwarantuje pracy.

Zapytani przez naszą redakcję studenci deklarują, że nie tylko uczelnią człowiek żyje. Poza nauką, doświadczenie i szansę na lepszą pracę otrzymali dzięki pracy w kołach naukowych i na praktykach studenckich. O sukcesie samej AGH mówią niechętnie, a raczej skupiają się na swojej ciężkiej pracy.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)