Trwa ładowanie...

Abp Salvatore Pennacchio nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce

• Papież Franciszek mianował nowego nuncjusza apostolskiego w Polsce
• Został nim włoski arcybiskup Salvatore Pennacchio
• Nowy przedstawiciel papieża znany jest ze szczególnego związku ze św. Janem Pawłem II

Abp Salvatore Pennacchio nowym nuncjuszem apostolskim w PolsceŹródło: PAP/KEP
d3wfyq1
d3wfyq1

Włoski arcybiskup Salvatore Pennacchio został mianowany przez papieża Franciszka nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce - poinformowało w sobotę PAP biuro prasowe Episkopatu Polski.

Urodzony w 1952 r. w Marano we Włoszech abp Pennacchio zastąpi na tym stanowisku abpa Celestino Migliore, który będzie przedstawicielem papieża Franciszka w Federacji Rosyjskiej.

Według biura prasowego Episkopatu, nowy nuncjusz jest znany ze szczególnego związku ze świętym Janem Pawłem II, z troski o ubogich oraz zaangażowania misyjnego i duszpasterskiego. W ostatnich latach był nuncjuszem apostolskim m.in. w Indiach i Nepalu.

- Uważam się za duchowego syna Jana Pawła II, który wyświęcił mnie na biskupa - powiedział o sobie nowy nuncjusz apostolski w Polsce.

"Podczas swojej posługi w różnych placówkach dyplomatycznych od lat kultywuje pamięć o papieżu Polaku i spotyka się z Polakami. Przykładem tego są minione święta wielkanocne, na które do nuncjatury zaprosił m.in. Polaków. Po mszy św. życzył po polsku +radosnych i błogosławionych świąt wielkanocnych+" - podkreśliło biuro prasowe KEP.

d3wfyq1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wfyq1
Więcej tematów