Trwa ładowanie...
d2k8a9t

Abp Muszyński: nie możemy być w Europie rezerwatem

Arcybiskup Gniezna Henryk Muszyński uważa, że konieczne jest opracowanie dokumentu, który określi stanowisko Kościoła wobec Unii Europejskiej. Pod koniec listopada, na konferencji Episkopatu w Częstochowie, arcybiskup ma zamiar wystąpić z inicjatywą w tej sprawie.

Share
d2k8a9t

Henryk Muszyński wziął udział w Brukseli w sesji plenarnej Komisji Unijnych Episkopatów.

Zdaniem arcybiskupa Muszyńskiego, taki dokument jest niezbędny, bowiem pozwoli uniknąć rozbieżnych interpretacji tego, co mówią na temat Unii dostojnicy kościelni. Przykładem są polemiki dotyczące wypowiedzi prymasa Polski podczas jego niedawnego pobytu w Belgii.

Arcybiskup uważa, że nie ma alternatywy dla Polski, nie może ona być jakimś rezerwatem w środku Europy. Dotrzymać kroku innym krajom pod względem standardu życia Polska może tylko w ramach Unii Europejskiej - powiedział.

Niedobrze się dzieje - uważa Henryk Muszyński - że problematyka dotycząca Unii stała się w Polsce przedmiotem kontrowersji politycznych. Dodał jednocześnie, to typowe dla Polski, że wszystko jest wykorzystywane jednostronnie, dla interesów partyjnych. Według niego, pewne sprawy powinny być nadrzędne i powinny być promowane przez wszystkich.

Arcybiskup Muszyński bardzo mocno podkreślił, że wejście Polski do Unii musi odbyć się z pełnym poszanowaniem wartości etycznych będących fundamentem Kościoła. (mk)

d2k8a9t

Podziel się opinią

Share
d2k8a9t
d2k8a9t
Więcej tematów