Trwa ładowanie...

Abp Jędraszewski: "zapomnienie o Bogu doprowadziło do porzucenia człowieka"

Abp Marek Jędraszewski twierdzi, że Europę "można jeszcze ocalić", o ile "Chrystus stanie się na nowo jej fundamentem". Metropolita krakowski zauważa, że aborcja prowadzi do zabijania niewinnych istot przez matki, co skutkuje wykluczeniem człowieka ze świata.

Share
Abp Jędraszewski stwierdził, że ludzie coraz bardziej zabiegają o własne przywileje
Abp Jędraszewski stwierdził, że ludzie coraz bardziej zabiegają o własne przywilejeŹródło: PAP, fot: Łukasz Gągulski
duooham

Abp Marek Jędraszewski wygłosił rekolekcje dla Zakonu Rycerzy Jana Pawła II w papieskim sanktuarium na Białych Morzach. Metropolita krakowski mówił o korzeniach chrześcijańskich Europy, przywołując nauczanie Jana Pawła II.

W ocenie arcybiskupa żyjemy w czasach "zagubienia", oderwani od "życiodajnego źrodła", jakim jest wiara w Chrystusa. A przyznanie się do agnostycyzmu jest dla współczesnego człowieka bardziej naturalne, niż wyznanie wiary.

- Nie patrzy się na ludzką egzystencję jako całość – nie tylko w kategoriach życia od poczęcia do naturalnej śmierci, ale patrzy się na ludzką egzystencję jako na egzystencję człowieka samotnego, skazanego niejako na siebie samego, unikającego wręcz więzów solidarności i jedności z innymi ludźmi, przeciwnie – pogłębia się obojętność etyczna, a wraz z nią gorączkowe zabieganie o własne interesy i przywileje - stwierdził abp Jędraszewski.

Żołnierze Wyklęci. Włodzimierz Czarzasty odpowiada Przemysławowi Czarnkowi

Duchowny przypomniał, że dla Jana Pawła II jedną z przyczyn takiej sytuacji było "dążenie do narzucenia antropologii bez Boga i bez Chrystusa". - Wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca dla Boga, nie ma miejsca dla człowieka - mówił abp Jędraszewski, wskazując na domaganie się prawa do aborcji, czyli zabijania najbardziej bezbronnych istot przez własne matki.

duooham

- Zapomnienie o Bogu doprowadziło do porzucenia człowieka - uznał abp Jędraszewski. Jego zdaniem Europę "można jeszcze ocalić", o ile "Chrystus stanie się na nowo jej fundamentem".

Źródło: diecezja.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
duooham

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duooham
duooham
Więcej tematów