Trwa ładowanie...
d35hoki

Abbas przyjął stanowisko palestyńskiego premiera

Mahmud Abbas (Abu Mazen) zaakceptował w środę nominację na stanowisko pierwszego palestyńskiego premiera - poinformował współpracownik Jasera Arafata.

d35hoki
d35hoki

"Brat Abu Mazen oficjalnie przyjął nominację na premiera" - powiedział w Ramallah Nabil Abu Rudeina, używając wojennego pseudonimu nowego premiera Autonomii Palestyńskiej.

We wtorek Arafat podpisał decyzję o utworzeniu stanowiska premiera Autonomii, a w środę zwrócił się oficjalnie do swego współpracownika Mahmuda Abbasa, by zajął to stanowisko. Abbas ma pięć tygodni na sformowanie nowego palestyńskiego gabinetu.

Uchodzący za polityka umiarkowanego, Mahmud Abbas ma także być politykiem bardziej strawnym dla Izraela, co miałoby z kolei ułatwić rozmowy izraelsko-palestyńskie. Izrael, a przede wszystkim szef rządu izraelskiego Ariel Szaron, wielokrotnie powtarzał, że nie będzie negocjować z Arafatem.

Abbas wiele razy publicznie krytykował przemoc jako metodę prowadzenia walki przez Palestyńczyków, apelując o dialog i ustępstwa. Jak poinformowała agencja Associated Press, Mahmud Abbas ma doskonałe stosunki z dyplomatami amerykańskimi i izraelskimi. (mag)

d35hoki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35hoki
Więcej tematów