Trwa ładowanie...

Abbas otworzył ambasadę Palestyny przy Watykanie

- To przyjemność gościć pana znowu - powiedział papież Franciszek, witając w Watykanie lidera Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa. W trakcie 20-minutowego spotkania padło wiele ciepłych słów, a na koniec Abbas otworzył ambasadę Palestyny przy Stolicy Apostolskiej i oświadczył, że "Watykan całkowicie uznał Palestynę jako niepodległe państwo".
Share
Abbas otworzył ambasadę Palestyny przy Watykanie
Źródło: PAP
d2hp92h

Jednym z tematów rozmowy było zainaugurowanie prac ambasady. - Jej otwarcie to znak, że papież kocha naród palestyński - skomentował przywódca Autonomii.

Mahmud Abbas, jak poinformowali dziennikarze obserwujący audiencję, podarował Franciszkowi kamień pochodzący z Golgoty, ikony Jezusa oraz Świętej Rodziny, a także książkę o relacjach między Stolicą Apostolską a Palestyną i materiały na temat remontu bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

Jeden z Palestyńczyków towarzyszących Abbasowi dał natomiast papieżowi koszulkę piłkarską w barwach Palestyny.

d2hp92h

Kolejne apele pod adresem Trumpa

Siedziba ambasady Palestyny przy Stolicy Apostolskiej znajduje się w pobliżu placu Świętego Piotra. Na konferencji prasowej w ambasadzie Abbas oświadczył: "Spotkałem Jego Świątobliwość. Watykan uznał całkowicie Palestynę jako niepodległe państwo. Mam nadzieję, że inne kraje wezmą przykład ze Stolicy Apostolskiej".

Palestyński przywódca komentując rozważane przez amerykańskiego prezydenta elekta Donalda Trumpa przeniesienie ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy, oznajmił: "Jeśli taka będzie decyzja Trumpa, to nie pomoże ona pokojowi. Mam nadzieję, że to się nie wydarzy".

d2hp92h

Podziel się opinią

Share
d2hp92h
d2hp92h
Więcej tematów