Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Abbas otworzył ambasadę Palestyny przy Watykanie

- To przyjemność gościć pana znowu - powiedział papież Franciszek, witając w Watykanie lidera Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa. W trakcie 20-minutowego spotkania padło wiele ciepłych słów, a na koniec Abbas otworzył ambasadę Palestyny przy Stolicy Apostolskiej i oświadczył, że "Watykan całkowicie uznał Palestynę jako niepodległe państwo".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abbas otworzył ambasadę Palestyny przy Watykanie
(PAP)

Jednym z tematów rozmowy było zainaugurowanie prac ambasady. - Jej otwarcie to znak, że papież kocha naród palestyński - skomentował przywódca Autonomii.

Mahmud Abbas, jak poinformowali dziennikarze obserwujący audiencję, podarował Franciszkowi kamień pochodzący z Golgoty, ikony Jezusa oraz Świętej Rodziny, a także książkę o relacjach między Stolicą Apostolską a Palestyną i materiały na temat remontu bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

Jeden z Palestyńczyków towarzyszących Abbasowi dał natomiast papieżowi koszulkę piłkarską w barwach Palestyny.

Kolejne apele pod adresem Trumpa

Siedziba ambasady Palestyny przy Stolicy Apostolskiej znajduje się w pobliżu placu Świętego Piotra. Na konferencji prasowej w ambasadzie Abbas oświadczył: "Spotkałem Jego Świątobliwość. Watykan uznał całkowicie Palestynę jako niepodległe państwo. Mam nadzieję, że inne kraje wezmą przykład ze Stolicy Apostolskiej".

Palestyński przywódca komentując rozważane przez amerykańskiego prezydenta elekta Donalda Trumpa przeniesienie ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy, oznajmił: "Jeśli taka będzie decyzja Trumpa, to nie pomoże ona pokojowi. Mam nadzieję, że to się nie wydarzy".

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów