Trwa ładowanie...

96-letni SS-man skazany. "Świadome i ochoczo wypełniał obowiązki"

Niemiecki sąd skazał 96-letniego członka formacji SS za to, że "świadome i ochoczo" wypełniał swoje obowiązki związane z masowym mordem ludzi w niemieckim obozie koncentracyjnym w Majdanku. Mężczyzna został również oskarżony o udział w ludobójczym akcie, który pochłonął tysiące ofiar w ramach akcji "Erntefest".
Share
Mauzoleum w Majdanku.
Mauzoleum w Majdanku.Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, Fot: Krzysztof Kokowicz,CC BY-SA 3.0 PL
d1jpqbi

Mężczyzna, którego nazwisko nie zostało dotąd upublicznione, był zatrudniony w obozie koncentracyjnym w Majdanku między sierpniem 1943 roku, a styczniem 1945 r. W okolice Lublina trafił jako 22-latek i zaczął tam pracować jako członek 5. głównej brygady SS. Była ona odpowiedzialna za działanie obozów śmierci w Trzeciej Rzeszy. W akcie oskarżenia znalazła się informacja, że skazany 96-latek zajmował się "zabezpieczaniem obozu i pilnowaniem więźniów, którzy mieli zginąć".

"W oparciu o dostępne informacje można wnioskować, że oskarżony tak jak inni członkowie SS, był świadomy okrucieństwa masowych mordów, za jakie odpowiedzialna była ta jednostka" - czytamy w uzasadnieniu.

Oskarżony, był również zaangażowany w operację "Erntefest" (Dożynki) z 1943 r., w ramach której, jednego dnia, wymordowano ok. 42 tys. osób żydowskiego pochodzenia.

W październiku tego roku w podobnej sprawie sąd uznał Ursulę Haverbeck, znaną jako "Nazi Babcia", winną podżegania do nienawiści. 88-latka uparcie twierdziła, że Holokaust i komory gazowe w Auschwitz są fikcją. Skazano ją na 6 miesięcy więzienia."

Źródło: RT News

d1jpqbi

Podziel się opinią

Share
d1jpqbi
d1jpqbi
Więcej tematów