Trwa ładowanie...
09-08-2015 12:30

86 nielegalnych imigrantów wykryto w ciężarówce na autostradzie w Austrii

86 nielegalnych imigrantów, głównie Afgańczyków, wykryła w sobotę w ciężarówce na autostradzie austriacka policja - poinformowano w niedzielę. Zemdloną kobietę w ósmym miesiącu ciąży przewieziono do szpitala.

86 nielegalnych imigrantów wykryto w ciężarówce na autostradzie w AustriiŹródło: AFP, fot: LOUISA GOULIAMAKI
d40uc5g
d40uc5g

W ciężarówce było 16 dzieci, w tym najmłodsze - pięciomiesięczne. Według władz uchodźcy mogli spędzić w ciężarówce bez przerwy nawet 12 godzin. Wybili w karoserii ciężarówki dziury, by był dopływ powietrza.

Austria znajduje się na szlaku nielegalnych imigrantów, którzy przedostają się na terytorium Unii Europejskiej przez granicę pomiędzy Serbią a Austrią, uciekając przed wojnami i przemocą w swych krajach, usiłują dotrzeć do Niemiec i krajów skandynawskich.

Jedynie dwóch uchodźców przejętych w sobotę z ciężarówki przez przedstawicieli Czerwonego Krzyża, poprosiło o azyl w Austrii. 50 z nich przybyło z Afganistanu, 20 z Iraku i sześcioro z Pakistanu. Przemytnik, który prowadził ciężarówkę, uciekł policji.

W Austrii prawie codziennie dochodzi do wykrycia nielegalnych imigrantów. W sobotę prawie 40 z nich wykryto w lasku w pobliżu autostrady.

d40uc5g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40uc5g
Więcej tematów