82 przestępstwa, 60 zatrzymanych i próba gwałtu. Policja podsumowuje pierwsze dni Woodstocku

- Większość przestępstw związanych jest z posiadaniem i udzielaniem narkotyków. Do najpoważniejszych należy zaliczyć jedno ciężkie pobicie i jeden zgłoszony gwałt. Dotychczas zatrzymano 60 osób - poinformował w piątek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy. Doszło też do poważnego wypadku, w którym ucierpiała młoda dziewczyna.

82 przestępstwa, 60 zatrzymanych i próba gwałtu. Policja podsumowuje pierwsze dni Woodstocku
Źródło zdjęć: © PAP
Patryk Osowski

Jak powiedział Maludy, w policyjną operację zabezpieczenia 23. Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) zaangażowanych jest 1,6 tys. funkcjonariuszy. Od poniedziałku odnotowano tam 82 przestępstwa, 170 wykroczeń i zatrzymano 60 osób.

Z danych policji wynika, że pociągami, których łącznie było 220, do Kostrzyna przyjechało 55 tys. osób. Ponadto do miasta wjechało 12 tys. samochodów, które stoją na specjalnie wydzielonych parkingach. Na tej podstawie liczbę uczestników można oszacować na ok. 100 tys.

Aktualny i dokładny raport policji ze zdarzeń na Przystanku Woodstock można śledzić TUTAJ.

WIDEO: Przystanek Woodstock - jedyny taki festiwal na świecie

W ramach policyjnej operacji do Kostrzyna nad Odrą delegowano także funkcjonariuszy ze sprzętem umożliwiającym monitorowanie i identyfikowanie prób dokonania aktu terrorystycznego. - Sprawdzenie scen, praca policyjnych ekspertów i wyszkolonych psów zakończyła się tuż przed pierwszymi koncertami. Nie ujawniono żadnych niebezpiecznych materiałów - powiedział Maludy.

Przewrócili konar. Dziewczyna jest w szpitalu

Funkcjonariusze poinformowali też, że na festiwalu doszło do poważnego wypadku. Dwaj mężczyźni wyłamali suchy 4-metrowy konar, który spadł na jeden z namiotów, kiedy była w nim 19-latka z Trójmiasta. Dziewczyna z urazem kręgosłupa trafiła do szpitala. Był też przypadek naruszenia prawa lotniczego. Motolotniarz wbrew obowiązującemu zakazowi wleciał nad teren festiwalu.

Ze strony służb państwowych oprócz policji w zabezpieczenie imprezy zaangażowani są m.in. funkcjonariusze i pracownicy Straży Pożarnej i Straży Granicznej. Nad bezpieczeństwem uczestników festiwalu czuwają też służby organizatora - ponad 1 tys. przeszkolonych osób z tzw. "Pokojowego Patrolu" oraz kilkuset zawodowych ochroniarzy tworzących tzw. "Niebieski Patrol". Cały teren jest stale monitorowany.

System zabezpieczenia medycznego tworzy ponad 300 ludzi z "Medycznego Patrolu", przede wszystkim ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy. W pogotowiu jest 10 ambulansów, na samym terenie festiwalu działa szpital polowy.

Źródło artykułu:WP Wiadomości

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (919)