Trwa ładowanie...
d2vq0q1

80% Polaków liczy na lepsze stosunki z Rosją

Niemal 80% Polaków uważa, że po wizycie prezydenta Putina poprawią się nasze stosunki z Rosją - wynika z sondażu Rzeczpospolitej, przeprowadzonego przez PBS w dniu wyjazdu Putina z Polski. Dzień przed przylotem odpowiadało tak 64% badanych.

d2vq0q1
d2vq0q1

Wbrew opinii Putina prawie połowa respondentów twierdzi, że krzywdy wyrządzone nam przez komunistów i faszystów są porównywalne. 27% pytanych uważa, że Polacy bardziej ucierpieli od faszyzmu, a 14%, że od komunizmu.

Według gazety, wizyta Władimira Putina wyraźnie rozbudziła wśród Polaków nadzieję na lepsze stosunki z Rosją. Sceptycznie jednak są oceniane szanse przyznania odszkodowań Polakom represjonowanym w ZSRR. Prawie 57% badanych nie widzi nadziei na finansowe zadośćuczynienie. W to, iż takie odszkodowania są możliwe, wierzy jedna trzecia pytanych przez PBS.

Prezydent Putin powiedział w Warszawie, że polskie ofiary stalinowskich represji mogłyby skorzystać z rosyjskich przepisów. Jednak prawo to nie przewiduje odszkodowań dla osób, które mieszkają poza Federacją Rosyjską. (mk)

d2vq0q1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vq0q1
Więcej tematów