Trwa ładowanie...
dqh5yoe

750 tys. ludzi umrze, jeśli nie nadejdzie pomoc

Klęska głodu objęła kolejny obszar Somalii, region Bay na południu - poinformowała ONZ. Oznacza to, że sytuacja kryzysowa panuje w czterech z ośmiu południowych regionów kraju. Głód wywołany przez suszę cierpi około 4 mln mieszkańców Somalii. ONZ ostrzega, że w ciągu najbliższych czterech miesięcy z głodu może umrzeć w Somalii około 750 tys. ludzi, jeśli nie podjęte zostaną odpowiednie działania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
750 tys. ludzi umrze, jeśli nie nadejdzie pomoc
(AFP, Fot: Tony Karumba)
dqh5yoe

Klęskę głodu ogłoszono ogółem na sześciu obszarach pogrążonego w chaosie kraju: w czterech południowych regionach i dwóch osadach, do których początkowo przenoszono ludzi z terenów dotkniętych głodem.

ONZ podaje, że w krajach Rogu Afryki - Somalii, Kenii, Etiopii i Dżibuti - z głodu zmarły już dziesiątki tysięcy ludzi. W ciągu ostatnich kilku miesięcy pomocy szukało tam 150 tys. uchodźców. Somalia jest najbardziej dotknięta skutkami najgorszej od 60 lat suszy w regionie, a kryzys pogłębia brak rządu centralnego w tym kraju od 1991 roku.

W targanej wewnętrznymi walkami Somalii najbardziej dotknięte klęską są obszary na południu, ponieważ większość z nich kontroluje ekstremistyczne ugrupowanie islamskie Al-Szabaab, które nie dopuszcza tam organizacji humanitarnych.

dqh5yoe

Podziel się opinią

Share
dqh5yoe
dqh5yoe
Więcej tematów