Trwa ładowanie...
d2qavk4

75. rocznica zakończenia II wojny światowej. Georgette Mosbacher: Ameryka na zawsze pozostanie wdzięczna Polakom

75 lat temu zakończyła się II wojna światowa w Europie. Z tej okazji do Polaków zwróciła się ambasador USA Georgette Mosbacher. - Ameryka na zawsze pozostanie wdzięczna za ich poświęcenie i walkę o wolność - stwierdziła dyplomatka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
75. rocznica zakończenia II wojny światowej. Ambasador USA Georgette Mosbacher podziękowała Polsce za walkę
75. rocznica zakończenia II wojny światowej. Ambasador USA Georgette Mosbacher podziękowała Polsce za walkę (Agencja Gazeta)
d2qavk4

Georgette Mosbacher opublikowała specjalny wpis na Twitterze. Ambasador Stanów Zjednoczonych podziękowała w nim Polakom za walkę w II wojnie światowej.

"W 75. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej wspominamy niestrudzonych polskich bohaterów, którzy walczyli na wielu frontach i oddali życie za ojczyznę. Ameryka na zawsze pozostanie wdzięczna za ich poświęcenie i walkę o wolność" - napisała w piątek ambasador USA.

75. rocznica zakończenia II wojny światowej. USA dziękuje Polsce

Największy konflikt zbrojny w historii świata oficjalnie zakończył się w Europie 8 maja 1945 roku. Władze Niemiec podpisały wówczas akt kapitulacji, dzięki któremu w Europie po niemal 6 latach w końcu zapanował pokój.

d2qavk4

Zobacz też: PiS zbojkotuje Dzień Zwycięstwa w Rosji? Adam Bielan: nie możemy udawać, że nic się nie stało

Pomimo zakończenia walk na terenie Europy, II wojna światowa wciąż nie została oficjalnie zakończona w krajach Dalekiego Wschodu. Do bezwarunkowej kapitulacji Japonii doszło w końcu 2 września 1945.

Historycy szacują, że na skutek konfliktu zginęło ponad 50 mln ludzi. Około 5.6 mln ofiar stanowią polscy obywatele.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2qavk4

Podziel się opinią

Share
d2qavk4
d2qavk4
Więcej tematów