Trwa ładowanie...

70 urodziny Antoniego Macierewicza. Edmund Janniger i Bartłomiej Misiewicz nie zawiedli

Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz obchodzi dzisiaj okrągłe 70 urodziny. Z życzeniami pospieszyli dwaj kontrowersyjni, byli współpracownicy polityka PiS Edmund Janniger i Bartłomiej Misiewicz. Ich zatrudnienie w MON było jakiś czas temu wizerunkowym problemem dla PiS.

Share
70 urodziny Antoniego Macierewicza. Edmund Janniger i Bartłomiej Misiewicz nie zawiedli
Źródło: Facebook.com, Fot: Facebook
d127e8g

Janniger formalnie był asystentem politycznym w biurze wiceministra Wojciecha Fałkowskiego. Na etacie w MON pracował od 1 grudnia 2016 r., zajmował się organizowaniem wykładów zagranicznych naukowców na wojskowych uczelaniach. Początki były trudne, bo po kilku pierwszych miesiącach MON nie było w stanie pochwalić się żadnym sukcesem Jannigera. Później młody polityk nieco się rozkręcił. Jak informowało nas MON w marcu 2017 r. zarabiał 3 494 zł miesięcznie.

twitter.com
Źródło: twitter.com, Fot: twiiter.com

Z kolei Bartłomiej Misiewicz złożył życzenia za pośrednictwem naszej redakcji. - Życzę panu ministrowi dużo zdrowia, wytrwałości, sukcesów, opieki patrona Antoniego Padewskiego oraz zwycięstwa, zwycięstwa i jeszcze raz zwycięstwa - mówi nam Bartłomiej Misiewicz.

d127e8g

- Wybiera się pan, by osobiście złożyć życzenia? - pytamy. - Nie wiem gdzie minister będzie świętował swoje urodziny. Ja na pewno zadzwonię z życzeniami - deklaruje były rzecznik MON, który pełnił też funkcję szefa gabinetu politycznego Macierewicza.

Adept Macierewicza, reakcja Kaczyńskiego

Misiewicz złożył życzenia za pośrednictwem Wirtualnej Polski z największą przyjemnością. Ale nie od dzisiaj wiadomo, że obu panów łączy długoletnia znajomość. Misiewicz rozpoczął swoją karierę polityczną w wieku 17 lat zgłaszając się do biura poselskiego Macierewicza. W nagrodę za wieloletnią lojalność szef MON nigdy nie zapomiał o swoim adepcie. Odszedł z resortu dopiero po tym, jak zaliczył serię wizerunkowych wpadek. I rozsierdził tym prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Zobacz także: Antoni Macierewicz o decyzji prezydenta: "To cios serce"

- To jest wizerunkowy problem. Skoro wciąż staje się bohaterem mediów, to nie ma w tym nic dobrego i wierzę, że minister Macierewicz tę sprawę załatwi. Misiewicz to skądinąd sympatyczny, uprzejmy młody człowiek, bardzo sprawny w tym, czym się zajmuje. I powiedzmy sobie szczerze - to, że poszedł do knajpy i wypił piwo, nie jest zbrodnią, media często robią z igły widły. Chociaż oczywiście wiem, że są też rzeczy poważniejsze i niedobre - na to, by oficerowie meldowali się temu młodemu człowiekowi czy tytułowali go ministrem, nie może być zgody - tak o Bartłomieju Misiewiczu w wywiadzie dla "Do rzeczy" wypowiadał się prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

d127e8g

Dzisiaj Misiewicz prowadzi własną działalność gospodarczą, zajmuje się m.in. doradztwem i konsultingiem.

Huczna impreza i setki życzeń

Według nieoficjalnych informacji, były minister obrony narodowej ma świętować swoje urodziny w Teatrze Palladium w Warszawie. Organizatorem imprezy ma być "Gazeta Polska", a gośćmi najbliżsi współpracownicy, także dziennikarze. W ubiegłym roku, w akcję składania życzeń zaangażowała się Telewizja Republika. Prosiła swoich widzów o wpisywanie komentarzy pod artykułem na stronie internetowej. W większości były to przychylne komentarze.

twitter.com
Źródło: twitter.com, Fot: Twitter.com

"Panie Antoni dostojny jubilacie: wszystkiego co najlepsze. Jest pan najlepszym współczesnym rycerzem Rzeczpospolitej. Wielu lat w zdrowiu, w służbie dla Ojczyzny i bezpieczeństwa nas wszystkich" - napisał Jaśko.K

d127e8g

"Szanowny Panie Ministrze. Dużo zdrowia, odporności psychicznej i dalszej niezłomnej służby Naszej Nareszcie Odrodzonej Ojczyznie!!! Sam chętnie podjąłbym służbę pod Pańską komendanturą" - pisał z kolei Paweł R.

Ale zdarzały się też życzenia i komentarze ironiczne. "Litości, nie dość, że już został mianowany Wielkim Hetmanem Koronnym, to chcesz Jasiu z niego zrobić Rycerza Jedi?! Ja człek już wiekowy, ale powiem w młodzieżowym slangu - nieźle macie zryte te berety!!!" - ripostował Piotr P.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d127e8g

Podziel się opinią

Share
d127e8g
d127e8g
Więcej tematów