Trwa ładowanie...
d1hqcjm

7-latek cierpi na porażenie mózgowe. Miał jedno marzenie. Jeździć na deskorolce

João ma 7 lat i mieszka w Brazylii. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, nieuleczalną chorobę, która uniemożliwiała mu spełnienie jego marzenia. Dzięki pewnemu rodzicom i pomysłowi lekarzy w końcu okazało się to możliwe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wideo matki i jej 7-letniego syna jeżdżącego na deskorolce mimo sparaliżowanego ciała stało się wiralem
Wideo matki i jej 7-letniego syna jeżdżącego na deskorolce mimo sparaliżowanego ciała stało się wiralem (Facebook.com, Fot: Vida Skatista)
d1hqcjm

"Ponieważ wszystkie dzieci mają prawo do próbowania i dobrej zabawy" - brzmi wpis na facebookowym profilu amerykańskiej dobroczynnej społeczności z Montany Jeff Ament's Army. To właśnie tam udostępniono szerokiej rzeszy fanów nagranie matki z chłopcem, na którym próbują jazdy na deskorolce. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że 7-latek z Porto Alegre jest częściowo sparaliżowany.

"Duet na filmie to Lau Patrón i jej syn João, który cierpi na porażenie mózgowe. Marzeniem chłopca było jeżdżenie na deskorolce. Był w stanie je zrealizować dzięki dwóm pasjonatom skateboardingu, twórcom projektu Studio Neuro. Są to: fizjoterapeuta Daniel Paniagua i psycholog Stevan Pinto. Razem skonstruowali prototyp specjalnego rusztowania, na którym można uprawiać ten wymagający koordynacji ruchowej i sprawności sport - bez względu na ograniczenia spowodowane chorobą, jaką jest porażenie mózgowe.

Ich motto brzmi: "Jazda na deskorolce jako dowód potencjału człowieka".

d1hqcjm

Tak wygląda szczęście

Pomysł powstał spontanicznie. Danile i Stevan nie mogli przejść do porządku dziennego nad niesprawiedliwością, jaka dotknęła João i inne dzieci cierpiące na częściowy paraliż. Znaleźli na to sposób, a następnie sami stworzyli urządzenie, które można zobaczyć na filmie.

Mama chłopca, Lau, jest pisarką, prelegentką TEDx, aktywistką i propagatorką integracji osób niepełnosprawnych Gdy usłyszała o pomyśle Studio Neuro, nie zwlekała ani chwili. Dzięki niezwykłej platformie jej syn w końcu mógł zrobić to, czego od zawsze pragnął - stanąć na deskorolce i ruszyć przed siebie. Radość, jaką ma 7-letni chłopiec z tej jazdy, widać na jego twarzy pod koniec nagrania.

Klip od razu stał się wiralem w mediach społecznościowych, zyskując setki tysięcy wyświetleń i udostępnień zarówno na Facebooku, Instagramie oraz Twitterze. "Moje serce płacze ze szczęścia", "Matka Roku", "takiego widoku nam trzeba", "jego uśmiech mówi wszystko", "definicja rodzicielstwa w praktyce" - to niektóre z komentarzy pod wideo.

Źródło: Instagram.com / skate anima, avanteleaozinho

d1hqcjm

Zobacz też: Chora dziewczynka uratowała brata przed utonięciem

d1hqcjm

Podziel się opinią

Share
d1hqcjm
d1hqcjm
Więcej tematów