Trwa ładowanie...
d3i7325
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

68 imigrantów zamkniętych w kontenerze w porcie w Essex

68 nielegalnych imigrantów, zamkniętych w jednym z kontenerów w międzynarodowym porcie w Essex odnalazły w nocy służby brytyjskie - informuje w piątek BBC. Siedem osób, skarżących się na bóle brzucha i klatki piersiowej przewieziono do szpitala.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
68 imigrantów zamkniętych w kontenerze w porcie w Essex
(AFP, Fot: Pierre Andrieu)
d3i7325

Pozostałych 61 imigrantów przekazano w ręce brytyjskiej służby granicznej; wśród odnalezionych prawdopodobnie nie było dzieci.

Jak poinformował pracownik służb ratowniczych Matthew Broad, imigranci byli różnych narodowości i pochodzili zarówno z Europy, jak i spoza Starego Kontynentu.

Jak podkreślił, do podobnego incydentu doszło w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas w kontenerze w jednym z doków robotnicy odnaleźli 35 afgańskich uchodźców, wołających o pomoc. Jedna osoba wówczas zmarła.

- Mamy doświadczenie w radzeniu sobie z takimi wypadkami w Essex. Zawsze boimy się jednej rzeczy, tj. czasu, jaki przyszło spędzić w kontenerze tym ludziom - dodał Broad.

d3i7325

Podziel się opinią

Share

d3i7325

d3i7325
Więcej tematów