Trwa ładowanie...
dcb1vzr
dcb1vzr

62 Palestyńczyków zginęło w wyniku działań izraelskich w Rafah

Co najmniej 62 Palestyńczyków zginęło, a 350 zostało rannych podczas izraelskich operacji wojskowych w Rafah na południu Strefy Gazy - poinformowały palestyńskie źródła. Czterech kolejnych Palestyńczyków zginęło nieco bardziej na północ, w Chan Junis.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dcb1vzr

Wcześniej ministerstwo zdrowia w Strefie Gazy podało, że w izraelskim ostrzale w okolicy Rafah zginęło tego dnia ponad 50 Palestyńczyków, a ponad 220 ludzi zostało rannych.

Rzecznik palestyńskich służb ratowniczych Aszraf al-Kudra poinformował, że w piątek, w 25. dniu izraelskiej operacji w Strefie Gazy, łączna liczba ofiar śmiertelnych wśród Palestyńczyków przekroczyła 1500. Według ONZ trzy czwarte ofiar śmiertelnych obecnego konfliktu stanowią cywile, w tym wiele dzieci.

Tymczasem izraelska armia poinformowała o śmierci w piątek dwóch swoich żołnierzy. Wojsko podało też, że "jeden z żołnierzy sił obrony Izraela został pojmany na południu Strefy Gazy przez terrorystów" w czasie operacji mającej na celu zniszczenie tuneli wykorzystywanych przez radykalny palestyński Hamas.

dcb1vzr

Podziel się opinią

Share
dcb1vzr
dcb1vzr
Więcej tematów