Trwa ładowanie...
natura
25-09-2006 12:20

600 tygrysów syberyjskich zostanie wypuszczonych na wolność

Około 620 tygrysów syberyjskich,
najbardziej zagrożonego gatunku zwierzęcego na świecie, zostanie
wypuszczonych na wolność i przeszkolonych jak samodzielnie
przetrwać na łonie natury - podały chińskie media.

600 tygrysów syberyjskich zostanie wypuszczonych na wolnośćŹródło: AFP
d40cpxa

Wychowywane w niewoli tygrysy zostaną umieszczone na ogrodzonym, obejmującym 15 ha powierzchni zalesionym terenie, niedaleko granicy z Koreą Północną - poinformował przedstawiciel ośrodka reprodukcyjnego mieszczącego się w pobliżu Harbina w prowincji Heilongjiang w północno-wschodnich Chinach.

Naturalnym środowiskiem życia tygrysów są gęsto zalesione i zamieszkane przez jelenie i dziki tereny.

Pod koniec XIX wieku na wolności żyło ponad 100 tys. tygrysów. Obecnie z powodu kłusownictwa oraz wycinki lasów żyje na świecie, zarówno w niewoli jak i na wolności, już tylko od 5 tys. do 7 tys. osobników.

d40cpxa

Dzięki działalności chińskiego ośrodka reprodukcyjnego rodzi się więcej tygrysów niż na wolności. Tygrysy żyjące na wolności nie kojarzą się ponownie, zanim małe nie osiągną drugiego roku życia; tymczasem tygrysy hodowane mogą wydawać miot dwa razy w roku.

Tygrys syberyjski, nazywany również amurskim od rzeki Amur, która oddziela Chiny od Rosji jest największym ze wszystkich gatunków tygrysa. Grozi mu całkowite wyginięcie i według Światowego Funduszu na Rzecz Przyrody należy on do najbardziej zagrożonych gatunków zwierzęcych na świecie. Uważa się, że na wolności zostało ich już tylko ok. 300 sztuk, z czego w samych Chinach jedynie koło 20.

d40cpxa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40cpxa
Więcej tematów