Trwa ładowanie...
dv2yc8n
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

60 islamistów zabitych w ataku sił rządowych w Mosulu

60 bojowników dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie, która od czerwca prowadzi antyrządową ofensywę w Iraku, zginęło w nalocie przeprowadzonym przez irackie siły rządowe w Mosulu na północy kraju - poinformowała państwowa telewizja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Iraccy żołnierze
Iraccy żołnierze (AFP, Fot: Ahmad al-Rubaye)
dv2yc8n

Przeprowadzony nad ranem atak wymierzony był w więzienie wykorzystywane przez islamistów jako siedziba sądu religijnego i areszt.

Informująca o tym stacja telewizyjna powołuje się na przedstawicieli wywiadu. Jej doniesień nie udało się zweryfikować w niezależnych źródłach. Mosul jest praktycznie całkowicie niedostępny dla przedstawicieli mediów.

Na skutek ataku z położonego w centrum miasta budynku zbiegło ok. 300 ludzi przetrzymywanych przez bojowników. Proszący o zachowanie anonimowości mieszkaniec Mosulu w rozmowie telefonicznej z agencją Associated Press powiedział, że krewni więźniów wybiegli im na pomoc, a siła uderzenia zniszczyła część budynku.

Sunnicy ekstremiści ze zbrojnej organizacji Państwo Islamskie zajęli Mosul, trzecie pod względem wielkości miasto Iraku, już w początkowej fazie antyrządowej ofensywy na początku czerwca.

W wyniku prowadzonych od około dwóch miesięcy ataków islamiści przejęli kontrolę nad znacznymi obszarami w północnej i zachodniej części Iraku oraz w Syrii, a na zajętych terenach proklamowali sunnicki kalifat.

dv2yc8n

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

dv2yc8n

dv2yc8n
Więcej tematów