Trwa ładowanie...

500 zł na dziecko już w przyszłym roku? Prof. Piotr Gliński potwierdza wyborczą obietnicę

W CIT tylko jeden procent to są podatki od zagranicznych korporacji. To jest coś niebywałego - mówi prof. Piotr Gliński w programie "Z każdej strony". - Nasz system poboru podatków, nasi politycy, przyzwyczaili się w sposób zupełnie nieodpowiedzialny, że mają łupić podatkami najbiedniejszych, a nie łupią najbogatszych - wyjaśnia szef Rady Programowej PiS.

d3i5a3i
d3i5a3i

Prof. Gliński potwierdza również, że PiS zamierza w pierwszym roku rządów obniżyć wiek emerytalny i podwyższyć kwotę wolną od podatków. Zapowiada także, że partia nie wycofa się z wprowadzenia obiecywanych przed wyborami świadczeń w wysokości 500 zł na dziecko. Prawdopodobnie projekt nie wejdzie jednak w życie od początku 2016 roku. - Jest naturalne, że trzeba ustawę przeprowadzić przez Sejm, przedyskutować ją i następnie wprowadzić. Mam nadzieję, że to będzie w połowie przyszłego roku - mówi Gliński.

W opinii przyszłego posła nie należy spodziewać się w najbliższym czasie zmian w konstytucji. - Moim zdaniem w tej chwili to nie jest priorytetowa kwestia - wyjaśnia profesor.

d3i5a3i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i5a3i
Więcej tematów