Trwa ładowanie...
d28doqn

50 tys. ministrantów przybyło na spotkanie z papieżem

Około 50 tysięcy ministrantów, wśród nich dziewczęta, w wieku od 14 do 25 lat z kilkunastu krajów Europy przyjechało do Rzymu. W środę spotkają się z papieżem Benedyktem XVI na audiencji generalnej w Watykanie.

Share
d28doqn

Zjazd w Rzymie, zorganizowany przez międzynarodowe stowarzyszenie ministrantów pod hasłem "Pić z prawdziwego źródła", jest odbierane jako dowód siły Kościoła, wstrząśniętego skandalem pedofilii. To właśnie między innymi ministranci padali ofiarami seksualnego wykorzystywania ze strony księży.

- Pielgrzymka do Rzymu ma być świętem, co nie oznacza jednak zamknięcia oczu wobec problemu wykorzystywania - powiedział wiceprezes stowarzyszenia Peter Hahnen w rozmowie z Radiem Watykańskim. - Przed odjazdem rozmawialiśmy z rodzicami wielu ministrantów, złożyliśmy im zapewnienia i uzyskaliśmy ich zaufanie - dodał.

Z pielgrzymką przyjechali ministranci z Polski, Niemiec, Szwajcarii, Słowacji, Rumunii, Węgier, Belgii, Francji i innych krajów.

Wieczorem na Placu świętego Piotra zgromadzą się na modlitewnym czuwaniu, a w środę w tym samym miejscu wezmą udział w papieskiej audiencji generalnej.

d28doqn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28doqn
d28doqn
Więcej tematów