Trwa ładowanie...
d2iknx8
29-04-2004 16:50

50-latek oskarżony o czyny lubieżne wobec własnej córki

O czyny lubieżne wobec własnej córki oskarżył
prokurator rejonowy w Pleszewie (woj. wielkopolskie) 50-letniego
mężczyznę. Mająca obecnie niespełna 16 lat dziewczyna zaszła w
ciążę. Mężczyźnie grozi do dziesięciu lat więzienia.

d2iknx8
d2iknx8

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kaliszu, Janusz Walczak. Z prokuratorskiego zarzutu wynika, że po raz pierwszy ojciec usiłował zgwałcić córkę, gdy miała trzynaście lat. "Oskarżonemu zarzucono, że w latach 2002 i 2003, wykorzystując stosunek zależności, wielokrotnie doprowadził swoje dziecko do poddania się czynom lubieżnym" - powiedział rzecznik.

Dziewczynka pochodzi z rozbitej rodziny. Po rozwodzie rodziców, sąd powierzył opiekę nad pokrzywdzoną i jej rodzeństwem nie matce, lecz ojcu.

Mężczyzna został aresztowany na początku marca. "W rodzinie jest jeszcze sześcioletnia córka podejrzanego i syn. Sąd Rodzinny w Pleszewie niezwłocznie zdecydował, że do czasu zmiany wyroku rozwodowego i pozbawienia ojca praw rodzicielskich, miejscem pobytu dwójki dzieci będzie dom matki, a trzecim zaopiekują się zaprzyjaźnieni sąsiedzi" - informował wtedy rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kaliszu Henryk Haak.

Sprawa wyszła na jaw, kiedy dziewczynka przyszła z matką i kuratorem sądowym na policję. Dopiero wtedy przyznała się, że ojcem przyszłego dziecka jest jej własny ojciec.

d2iknx8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iknx8
Więcej tematów