Trwa ładowanie...
d403k5h
kradzież
04-04-2007 16:40

40 osób straciło pieniądze przez kradzież z bankomatu

Ponad 42 tys. złotych zrabowali od połowy marca tego roku oszuści, posługujący się sfałszowanymi kartami bankomatowymi w Szczecinie. Poszkodowanych jest ponad 40 osób. Oszuści zamontowali urządzenie skanujące na jednym ze szczecińskich bankomatów.

d403k5h
d403k5h

Jak poinformowała rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie podkom. Katarzyna Legan, policja przypuszcza, że sprawa ma to związek z podobną z października ubiegłego roku. Dlatego zwróci się do prokuratury z wnioskiem o upublicznienie wizerunku osób, które najprawdopodobniej dokonywały kradzieży.

Sprawców poprzednich kradzieży dotychczas nie złapano, ale policja dysponuje wizerunkami osób dokonujących transakcji za pomocą sfałszowanych kart, zarejestrowanych przez kamery bankowe. Istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś ich rozpozna - powiedziała Legan.

Poinformowała także, że policjanci ze szczecińskiej KMP zbierają informacje z całego kraju o podobnych zdarzeniach oraz współpracują z Centrum Obsługi Kart Kredytowych w Warszawie.

Policja apeluje do korzystających z bankomatów, by nigdy zapisywać kodu PIN na karcie, ani nie przechowywać go razem z kartą. Nie należy także nigdzie zostawiać karty ani pokwitowań transakcji. Policja przypomina także o sprawdzaniu wykonanych operacji niezwłocznie po otrzymaniu wyciągu rachunku i zachowywaniu pokwitowania dokonanych transakcji, także tych, które nie doszły do skutku, co pozwoli na szybką ich weryfikację.

Policjanci radzą korzystać z bankomatów objętych monitoringiem lub znajdującym się w siedzibie banku. Jeśli karta wchodzi zbyt łatwo, to zachodzi prawdopodobieństwo, że jest tam zamontowany skaner - ostrzega policja i prosi, by w takich przypadkach informować pracowników banku i najbliższy komisariat policji.

d403k5h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d403k5h
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj