40 Irakijczyków zatrzymanych na polskiej granicy. "Jak oni przeszli?"

Niemiecka policja zatrzymała 40 Irakijczyków, którzy nielegalnie przedostali się do Niemiec przez granicę z Polską w okolicach Łęknicy. Migranci twierdzą, że przemytnicy przywieźli ich ciężarówką w okolice przejścia granicznego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjanci przesłuchują zatrzymanych, by zdobyć informacje dotyczące przemytników.
Policjanci przesłuchują zatrzymanych, by zdobyć informacje dotyczące przemytników. (Fotolia)
WP

Policja otrzymała sygnał od taksówkarza z Bad Muskau, którego obcokrajowcy prosili o podwiezienie do Berlina lub Frankfurtu. Podczas akcji, w której wykorzystano także śmigłowiec, funkcjonariusze natknęli się na kilka grup migrantów.

Irakijczycy są prawdopodobnie członkami jednej rodziny. Wszyscy - mężczyźni, kobiety i dzieci - są w dobrym stanie zdrowia.

Zobacz też: Dlaczego migranci nie wybierają Polski?

WP

Rzecznik policji w Goerlitz Michael Engler powiedział, że obecnie trwa ustalanie tożsamości zatrzymanych. Po zakończeniu tej procedury migranci zostaną przekazani najbliższej placówce Federalnego Urzędu Migracji i Uchodźców.

"Jak oni przeszli?"

WP

Engler wyraził zdziwienie, że pomimo wspólnych patroli polsko-niemieckich tak duża grupa migrantów mogła niepostrzeżenie przekroczyć granicę.

Policjanci przesłuchują zatrzymanych, by zdobyć informacje dotyczące przemytników. Z zeznań wynika, że cała grupa przyjechała ciężarówką z Turcji. Engler wyjaśnił, że zatrzymani na granicy migranci nie są odsyłani do Polski. Tak też będzie w tym przypadku.

Bad Muskau leży w kraju związkowym Saksonia.

WP

Z Berlina Jacek Lepiarz

Polub WP Wiadomości
WP
WP