40 Irakijczyków zatrzymanych na polskiej granicy. "Jak oni przeszli?"

Niemiecka policja zatrzymała 40 Irakijczyków, którzy nielegalnie przedostali się do Niemiec przez granicę z Polską w okolicach Łęknicy. Migranci twierdzą, że przemytnicy przywieźli ich ciężarówką w okolice przejścia granicznego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjanci przesłuchują zatrzymanych, by zdobyć informacje dotyczące przemytników.
Policjanci przesłuchują zatrzymanych, by zdobyć informacje dotyczące przemytników. (Fotolia)

Policja otrzymała sygnał od taksówkarza z Bad Muskau, którego obcokrajowcy prosili o podwiezienie do Berlina lub Frankfurtu. Podczas akcji, w której wykorzystano także śmigłowiec, funkcjonariusze natknęli się na kilka grup migrantów.

Irakijczycy są prawdopodobnie członkami jednej rodziny. Wszyscy - mężczyźni, kobiety i dzieci - są w dobrym stanie zdrowia.

Zobacz też: Dlaczego migranci nie wybierają Polski?

Rzecznik policji w Goerlitz Michael Engler powiedział, że obecnie trwa ustalanie tożsamości zatrzymanych. Po zakończeniu tej procedury migranci zostaną przekazani najbliższej placówce Federalnego Urzędu Migracji i Uchodźców.

"Jak oni przeszli?"

Engler wyraził zdziwienie, że pomimo wspólnych patroli polsko-niemieckich tak duża grupa migrantów mogła niepostrzeżenie przekroczyć granicę.

Policjanci przesłuchują zatrzymanych, by zdobyć informacje dotyczące przemytników. Z zeznań wynika, że cała grupa przyjechała ciężarówką z Turcji. Engler wyjaśnił, że zatrzymani na granicy migranci nie są odsyłani do Polski. Tak też będzie w tym przypadku.

Bad Muskau leży w kraju związkowym Saksonia.

Z Berlina Jacek Lepiarz

Polub WP Wiadomości