ycipk-y9vgkt

4 podstawowe kryteria, jak wybrać najlepszy materac?

Sen służy regeneracji sił, wyciszeniu po wymagającym dniu i przygotowaniu na wyzwania kolejnego. Często nie jesteśmy świadomi, jak ogromne dla jego efektywności jest podłoże, na którym śpimy. To od niego w dużej mierze zależy nasze samopoczucie psychofizyczne o poranku. Ból pleców, sztywność karku, ogólne zmęczenie, a przez to i niechęć do działania – brzmi znajomo? Zadbaj więc o właściwą powierzchnię dla swojego ciała podczas snu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
4 podstawowe kryteria, jak wybrać najlepszy materac?
(materiał partnera)
ycipk-y9vgkt

Dopasowanie

Dobrze dopasowana powierzchnia dla naszego ciała podczas snu jest niezbędna dla komfortu i zdrowia. Co oznacza dobrze dopasowana? To taka, która wyprofiluje się zgodnie z kształtem i ciężarem ciała. Jest to w szczególności ważne dla kręgosłupa. Podczas snu powinien on zachować optymalne ułożenie, tak by nie był narażony na wszelkiego rodzaju skrzywienia, które o poranku objawiają się bólem. W dłuższej perspektywie skutkować one mogą nawet poważnymi zwyrodnieniami. Aby temu zapobiec w materacach SleepMed zastosowano wysokoelastyczną piankę VPPHR (o dwóch twardościach) oraz termoelastyczną piankę VitaRest®. Ta druga posiada 7 stref twardości, odpowiadających poszczególnym strefom ciała – od stóp do głów. Zapewniają one wsparcie w zachowaniu właściwej pozycji kręgosłupa podczas snu, a także stanowią element profilaktyczny w jego potencjalnych chorobach. Co więcej strefy te wspomagają regenerację mięśni. Dzięki elastyczności powierzchni dopasowują się do kształtu ciała redukując napięcie. W przypadku źle dobranego materaca jest ono nieuniknione.

SleepMed oferuje także materace hybrydowe. Oprócz elementów będących podstawą materacy piankowych – pianki VitaRest® oraz pianki VPPHR – posiadają one sprężyny Multi oraz piankę FlexiFoam. Sprężyny typu Multi to 2 razy więcej punktów podparcia, co daje jeszcze większe dopasowanie do ciała użytkownika i maksymalny komfort. Z kolei FlexiFoam wzmacnia materac oraz wspiera jego pozostałe funkcje, takie jak wentylacja czy trwałość na skutki użytkowania.

ycipk-y9vgkt

Wentylacja

Komfort cieplny i wolne od wszelkich zanieczyszczeń powietrze, gwarantują zachowanie zdrowego, odnawiającego siły snu. Cyrkulacja jest niezbędna nie tylko w pomieszczeniu, w którym śpimy, ale także w użytkowanym materacu. Technologia AirForce, czyli zastosowanie nacięć w piance materaca w tzw. kratkę wentylacyjną, zapewnia obieg powietrza. Wspomaga ją elegancki pokrowiec Merced, który w elastycznej taśmie 3D posiada otwory wentylacyjne. Dzięki nim oprócz wymiany powietrza, odprowadzana jest z materaca wilgoć. Gwarantuje to zachowanie właściwej ciepłoty ciała oraz przeciwdziała rozwojowi bakterii, grzybów, roztoczy. Jest to w szczególności istotne dla alergików, dla których kolejna ważna informacja to fakt, że wszystkie części materacy SleepMed wykonywane są z materiałów im przyjaznym.

Trwałość

Odkształcony czy zużyty materac nie spełnia swoich funkcji. Dlatego bardzo ważną cechą, którą warto się kierować w jego doborze jest trwałość. Materace SleepMed to wysokiej jakości materiały i innowacyjne rozwiązania, pozwalające na długo cieszyć się wartościowym i zdrowym snem. Są one odporne na nacisk, a dzięki systemowi wentylacji zachowują czystość. Ponadto mają możliwość zdjęcia i wyprania pokrowca. Dzięki temu zachowują swoje właściwości antyalergiczne, ortopedyczne czy przeciwodleżynowe, gwarantując najwyższą jakość snu.

ycipk-y9vgkt

Spersonalizowany komfort

Jedni wolą do snu twardsze, inni bardziej miękkie podłoże. SleepMed przewiduje zróżnicowane zamiłowania użytkowników, proponując materace, których twardość można regulować – w ramach jednego wkładu. Jak to możliwe? Materace są dwustronne, a pianka VitaRest® jest ruchoma. Dzięki temu można zyskać 4 różne twardości, nie wymieniając materaca. Dla tych, którzy lubią twarde podłoże SleepMed oferuje dodatkowo dedykowaną swoim materacom matę kokosową, którą umieścić można pomiędzy pianką a warstwami lub pod wkładem. Daje to kolejną możliwość spersonalizowania twardości i odczuwanego komfortu.

Więcej na https://www.sleepmed.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-y9vgkt

ycipk-y9vgkt