Trwa ładowanie...
23-11-2015 19:30

4 Marokańczyków wydalono z Włoch za powiązania z terroryzmem

Czterech Marokańczyków wydalono z Włoch na mocy decyzji MSW. Uznano, że stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwu kraju z powodu powiązań z międzynarodowym terroryzmem. Objęci byli śledztwem w związku z podejrzeniem prowadzenia szkoleń.

4 Marokańczyków wydalono z Włoch za powiązania z terroryzmemŹródło: AFP, fot: ANDREAS SOLARO
d3hd8gy
d3hd8gy

Dochodzenie przeciwko czterem imigrantom, mieszkającym koło Bolonii zostało wszczęte w rezultacie rewizji, przeprowadzonych w ich domach. W ich trakcie znaleziono materiały propagandowe, nawołujące do dżihadu - poinformowała w poniedziałek agencja Ansa.

Dlatego, jak wyjaśniła prokuratura, wiosną tego roku śledczy złożyli wniosek o zastosowanie wobec Marokańczyków środków zapobiegawczych. Został on jednak odrzucony przez sąd, który uznał, że ponieważ znalezione materiały ściągnięto z internetu, nie mogą być uznane za narzędzie służące bezpośrednio do indoktrynacji.

Gdy jednak później podczas kolejnej rewizji u podejrzanych znaleziono też broszury instruktażowe dotyczące metod prowadzenia walk ulicznych i produkcji materiałów wybuchowych, prokuratura przekazała sprawę komórce policji do zadań specjalnych, w tym do walki z terroryzmem.

Jak podkreślono, chodziło o to, by w możliwie najszybszy sposób uniknąć jakiegokolwiek zagrożenia ze strony całej czwórki uczęszczającej do ośrodka islamskiego w Casalecchio di Reno koło Bolonii. W toku dalszego śledztwa prokuratura planowała postawić zarzuty także piątemu mężczyźnie; wyjechał on jednak do Iraku na front, by walczyć w szeregach dżihadystów.

Sprawa dotarła do włoskiego MSW, którego szef Angelino Alfano, korzystając z przysługujących mu uprawień, podpisał rozporządzenie o wydaleniu podejrzanych.

d3hd8gy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hd8gy
Więcej tematów