Trwa ładowanie...
d5jzm0c
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

4 Marokańczyków wydalono z Włoch za powiązania z terroryzmem

Czterech Marokańczyków wydalono z Włoch na mocy decyzji MSW. Uznano, że stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwu kraju z powodu powiązań z międzynarodowym terroryzmem. Objęci byli śledztwem w związku z podejrzeniem prowadzenia szkoleń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
4 Marokańczyków wydalono z Włoch za powiązania z terroryzmem
(AFP, Fot: ANDREAS SOLARO)
d5jzm0c

Dochodzenie przeciwko czterem imigrantom, mieszkającym koło Bolonii zostało wszczęte w rezultacie rewizji, przeprowadzonych w ich domach. W ich trakcie znaleziono materiały propagandowe, nawołujące do dżihadu - poinformowała w poniedziałek agencja Ansa.

Dlatego, jak wyjaśniła prokuratura, wiosną tego roku śledczy złożyli wniosek o zastosowanie wobec Marokańczyków środków zapobiegawczych. Został on jednak odrzucony przez sąd, który uznał, że ponieważ znalezione materiały ściągnięto z internetu, nie mogą być uznane za narzędzie służące bezpośrednio do indoktrynacji.

Gdy jednak później podczas kolejnej rewizji u podejrzanych znaleziono też broszury instruktażowe dotyczące metod prowadzenia walk ulicznych i produkcji materiałów wybuchowych, prokuratura przekazała sprawę komórce policji do zadań specjalnych, w tym do walki z terroryzmem.

d5jzm0c

Jak podkreślono, chodziło o to, by w możliwie najszybszy sposób uniknąć jakiegokolwiek zagrożenia ze strony całej czwórki uczęszczającej do ośrodka islamskiego w Casalecchio di Reno koło Bolonii. W toku dalszego śledztwa prokuratura planowała postawić zarzuty także piątemu mężczyźnie; wyjechał on jednak do Iraku na front, by walczyć w szeregach dżihadystów.

Sprawa dotarła do włoskiego MSW, którego szef Angelino Alfano, korzystając z przysługujących mu uprawień, podpisał rozporządzenie o wydaleniu podejrzanych.

d5jzm0c

Podziel się opinią

Share

d5jzm0c

d5jzm0c
Więcej tematów