Qaqwqwrqw

385 naruszeń przepisów Kodeksu Wyborczego. Pierwsze relacje o wyborach samorządowych 2018

Włamanie w budynku komisji wyborczej w Lublinie. Pomyłka na kartach wyborczych w Krakowie, gdzie zabrakło nazwiska kandydata. W jednej z komisji, w ostatniej chwili przed głosowaniem, skreślono z listy kandydatów na wójta osobę, która nie podała prawidłowo przynależności partyjnej - pierwsze relacje o wyborach samorządowych 2018.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
385 naruszeń przepisów kodeksu wyborczego. Pierwsze relacje. Wybory samorządowe 2018.
385 naruszeń przepisów kodeksu wyborczego. Pierwsze relacje. Wybory samorządowe 2018. (East News, Fot: Jan Bielecki)
Qaqwqwrqw

Wyborów samorządowe trwają od godziny 7 rano. Oto pierwsze relacje Państwowej Komisji Wyborczej z ich przebiegu. - W sobotę oraz w niedzielę Policja odnotowała 385 czynów związanych z naruszeniem przepisów kodeksu wyborczego. To głównie zdarzenia związane z prowadzeniem agitacji wyborczej, zakłóceniem porządku publicznego w lokalach wyborczych - poinformował Wojciech Hermeliński, szef Państwowej Komisji Wyborczej. - Nie są to jednak zdarzenia, która miałyby znaczący wpływ na wynik wyborów - skomentował.

Szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak poinformowała o pierwszych opóźnieniach organizacyjnych. W Lublinie komisja rozpoczęła pracę 30 minut po czasie, czyli o 7.30, a to ze względu na włamanie do lokalu wyborczego. W Krakowie brakowało nazwiska kandydata na jednej z kart do głosowania. Zanim spostrzeżono pomyłkę, głos oddały dwie osoby. - Wkrótce potem wydano poprawne karty do głosowań - powiedziała Pietrzak.

Z kolei w Birczy w woj. podkarpackim do opóźnienia w otwarciu lokalu wyborczego doszło z powodu braku prądu.

Qaqwqwrqw

Jeden z kandydatów na wójta nie podał właściwie przynależności partyjnej. Z tego powodu komisarz wyborczy skreślił go z listy wyborczej. W tym przypadku PKW nie podała jednak szczegółów. Na razie nie podano wyników frekwencji wyborczej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw