Trwa ładowanie...
d435bqz

380 osób do zwolenienia w Jelczu

Zakłady Samochodowe Jelcz SA, Jelcz Samochody Ciężarowe oraz Jelcz Komponenty zwolnią do końca roku 380 osób spośród 1650 zatrudnionych - poinformował w piątek wiceprezes ZS Jelcz SA Kazimierz Delikat.

d435bqz
d435bqz

Restrukturyzacja jest konieczna ze względu na zrównoważenie finansów i dostosowanie zatrudnienia do możliwości sprzedaży - powiedział Delikat.

Restrukturyzacja ZS Jelcz SA dotyczy również zmiany struktury produkcji. Spółka została podzielona i od 1 lipca działalność rozpoczęły spółki, które objęły produkcję: autobusów miejskich (ZS Jelcz SA), samochodów ciężarowych i specjalistycznych (Jelcz SC) i komponentów (Jelcz Komponenty). Te spółki przejęły część majątku niezbędnego do produkcji, reszta zbędnych, m.in. nieruchomości, będzie sprzedawana.

Największa redukcja zatrudnienia obejmie spółki produkujące autobusy i komponenty. W 2000 r. ZS Jelcz SA odnotowały stratę w wysokości około 50 mln zł, podobnie jak w 1999 r. W zeszłym roku spółka sprzedała łącznie 660 pojazdów wobec 680 w 1999 r.

Delikat poinformował, że w tym roku spółka produkująca autobusy planuje sprzedać 380 takich pojazdów. Do końca czerwca br. sprzedała ich 131.

ZS Jelcz SA i zależne od nich nowo utworzone spółki wchodzą w skład grupy Zasada SA, która skupia ponad 30 przedsiębiorstw działających w sektorze przemysłu motoryzacyjnego. (jask)

d435bqz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d435bqz
Więcej tematów