Trwa ładowanie...
d452vfr
d452vfr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

37 domniemanych członków Al-Kaidy zginęło w ataku wojska w Jemenie

37 domniemanych członków Al-Kaidy zginęło i kilkudziesięciu zostało rannych w ataku wojsk rządowych na południu Jemenu - poinformowało jemeńskie ministerstwo obrony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d452vfr

Operacja prowadzona była w regionie Maifaa w prowincji Szabwa rozciągającej się na obszarze środkowej i południowej części kraju.

Od wtorku w operacji sił rządowych, mającej na celu wyparcie Al-Kaidy z południa kraju, zginęło 67 członków Al-Kaidy i 24 żołnierzy.

Jemen jest jednym z najuboższych państw arabskich i miejscem działania Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego (AQAP) - organizacji od kilku lat uważanej przez Stany Zjednoczone za najbardziej niebezpieczny odłam Al-Kaidy. USA atakują terrorystów AQAP, ukrywających się na pustyniach i w trudno dostępnych górach Jemenu, używając samolotów bezzałogowych.

Prezydent Jemenu, generał Abd ar-Rab Mansur al-Hadi stara się skonsolidować państwo po wieloletnich rządach swego poprzednika Alego Abd Allaha Salaha. Kraj jest jednak nadal zagrożony terrorystyczną działalnością Al-Kaidy i separatyzmem na południu kraju.

d452vfr

Podziel się opinią

Share

d452vfr

d452vfr
Więcej tematów