WP
35 więźniów rozmyślnie zatruło się śmiertelnie lekami
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

35 więźniów rozmyślnie zatruło się śmiertelnie lekami

Już 35 więźniów z zakładu karnego w Uribana w Wenezueli nie żyje, a 20 innych jest w śpiączce. Wcześniej informowano o dwukrotnie mniejszej liczbie ofiar śmiertelnych. Skazańcy umyślnie przedawkowali leki, które zdobyli siłą wdzierając się do więziennego szpitala.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Do tragedii doszło w więzieniu w Uribana, w stanie Lara, w północno zachodniej Wenezueli. Więźniowie prowadzili tam strajk głodowy protestując przeciwko warunkom panującym w więzieniu, a zwłaszcza brutalnemu traktowaniu i naruszaniu praw człowieka przez strażników.

Według organizacji pozarządowej Wenezuelskiego Obserwatorium Więzień, zbuntowani więźniowie wdarli się do więziennego szpitala, gdzie 145 osadzonych zażyło duże ilości leków przeciwko epilepsji i nadciśnieniu, popijając je alkoholem.

WP

W opublikowanym w sierpniu raporcie wspomnianej organizacji, więzienia w Wenezueli są katastrofalnie przeludnione. Przebywa w nich obecnie ponad 55 tys. osadzonych, a jest w nich miejsce dla mniej niż 20 tys. Prawie 2/3 osadzonych oczekuje na proces, czasami całymi latami. W więzieniach panują bardzo złe warunki sanitarne i szerzy się przemoc. Tylko w pierwszym kwartale br. ponad 150 więźniów straciło życie.

Polub WP Wiadomości
WP
WP