Trwa ładowanie...
d3x8soc
hiv

33-latek skazany za umyślne zarażanie wirusem HIV. Najmłodsza ofiara miała 14 lat

"Jego działania miały na celu siać śmierć", powiedziała włoska prokurator o skazanym Valentino Talluto, który zaraził 53 kobiety wirusem HIV. Tallutto zaprzecza temu, twierdząc, że gdyby tak było, sypiałby z przygodnie poznanymi w barze kobietami i nie wchodziłby z nimi w związki. Reakcja ofiar w czasie ogłoszenia wyroku sądu była poruszająca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Valentino Talluto został skazany na 24 lata pozbawienia wolności za umyślne zarażanie wirusem HIV
Valentino Talluto został skazany na 24 lata pozbawienia wolności za umyślne zarażanie wirusem HIV (Facebook.com)
d3x8soc

24 lata więzienia. Taki wyrok usłyszał wczoraj w Rzymie Valentino Talluto, który umyślnie zaraził 53 kobiety wirusem HIV. Najmłodsza z nich miała 14 lat. Swoje ofiary poznawał na portalach społecznościowych i randkowych. Talluto posługiwał się pseudonimem "Hearty Style".

Obrońca skazanego twierdził, że zachowanie jego klienta było nieostrożne, ale nieświadome. Tymczasem Valentino Talluto o tym, że jest nosicielem wirusa HIV, wiedział od 2006 roku. Ponadto, jak donosi agencja AFP, kobiety, które prosiły skazanego o założenie prezerwatywy, w odpowiedzi słyszały, że ma alergię na lateks, albo że jest świeżo po wykonaniu testów na obecność wirusa, a wynik był negatywny.

W wyniku działań Talluto zarażeniu uległy jeszcze 4 osoby. Trzech mężczyzn i jedno niemowlę. Prokurator Elena Neri powiedziała w zeszłym miesiącu w sądzie, że "jego działania miały na celu siać śmierć". Skazany zaprzeczył temu, twierdząc, że gdyby tak było, nie angażowałby się w związki z kobietami, które zarażał. - Gdyby moim celem było zarażenie jak największej liczby kobiet, sypiałbym z przygodnie poznanymi w barze kobietami, a nie wpuszczał je do mojego życia - bronił się Talutto.

d3x8soc

Zobacz też: Książę Harry kontra HIV

Wirus HIV był obecny w życiu Talutto od dzieciństwa. Jego matka była uzależnioną od narkotyków nosicielką HIV i zmarła, gdy jej syn miał 4 lata. Orzekający w sprawie sędziowie obradowali ponad 10 godzin, zanim ogłosili wyrok. Jak podały lokalne media, ofiary Talutto płakały, gdy wyrok został odczytany.

d3x8soc

Podziel się opinią

Share

d3x8soc

d3x8soc
Więcej tematów