300 tys. osób bez prądu po intensywnych opadach śniegu. Trwają prace naprawcze

W wyniku czwartkowych intensywnych opadów śniegu niemal 300 tysięcy osób zostało pozbawionych prądu – informuje dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak. Przeszło 132 tys. odbiorców to mieszkańcy Mazowsza, gdzie padało najwięcej, szczególnie wieczorem. Służby pracują nad usuwaniem awarii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po czwartkowych opadach śniegu niemal 300 tys osób jest pozbawionych prądu
Po czwartkowych opadach śniegu niemal 300 tys osób jest pozbawionych prądu (Fotolia)
WP

"W wyniku intensywnych opadów śniegu w kraju bez prądu pozostaje około 292 tys. odbiorców"m – napisał na Twitterze Marek Kubiak. Z informacji przekazanej przez dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wynika, że poza mieszkańcami Mazowsza (ponad 132 tys. osób) na usunięcie awarii zasilania czekają także odbiorcy w województwie łódzkim – ponad 73 tys., podlaskim – ok. 42,5 tys., warmińsko-mazurskim – 26,7 tys., świętokrzyskim – niemal 10 tys., i śląskim – prawie 7,5 tys. Od minionego popołudnia trwają prace naprawcze.

WP

Lepiej prezentuje się stan dróg krajowych. Z informacji zamieszczonych na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że utrudnione warunki jazdy występują jedynie miejscowo na Warmii i Mazurach oraz na trasie z Kluczborka do Wrocławia.

Nasz reporterka na akcji z operatorem pługa miejskiego

WP

Na południowym-wschodzie, tam, gdzie w czwartek padało najmocniej, synoptycy nie spodziewają się już opadów. Temperatura będzie wyższa, od 0 stopni na południu do 4 na wybrzeżu, więc śnieg powoli zacznie się topić. Niewielkie opadu śniegu wystąpią jeszcze na północy i zachodzie kraju. – Nad morzem wiatr nadal będzie silny i porywisty – zapowiada Maria Waliniowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Polub WP Wiadomości
WP
WP