Trwa ładowanie...
d1x9p0x
300 plus

300 Plus. Czy pieniądze dotrą do rodziców przed rozpoczęciem roku szkolnego?

300 Plus zostanie wypłacone przed rozpoczęciem roku szkolnego? Niekoniecznie. Za przelewy z programu Dobry Start odpowiadają samorządy, które na przekazanie środków mają czas do 30 września.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
300 Plus. Pieniądze na wyprawkę szkolną zostaną przelana do 30 września?
300 Plus. Pieniądze na wyprawkę szkolną zostaną przelana do 30 września? (East News, Fot: Piotr Hukalo/Eastnews)
d1x9p0x

300 Plus. Kto otrzyma pieniądze z programu Dobry Start?

300 Plus przyznawane w ramach programu Dobry Start przysługuje na każde uczące się dziecko do 20. roku życia. Osoby ubiegające się o przyznanie świadczenia (rodzice i opiekunowie prawni) nie muszą spełniać żadnych wymagań dochodowych.

300 Plus nie przysługuje na dzieci uczące się w przedszkolach i szkolnych "zerówkach". Dobrym Startem nie zostali objęci studenci. Świadczenia nie otrzymają również osoby uczące się, ale przebywające w areszcie, zakładzie poprawczym, zakładzie karnym, szkole wojskowej (i innej zapewniającej pełne utrzymanie) oaz w domu pomocy społecznej i schronisku dla nieletnich.

d1x9p0x

300 Plus. Gdzie złożyć wniosek?

Wniosek o 300 Plus można złożyć w urzędzie. Szybszą metodą będzie wypełnienie go online.

Wniosek o 300 Plus można złożyć:

  • Za pośrednictwem bankowości internetowej. Tę możliwość udostępnia większość banków. Wystarczy zalogować się do konta i wypełnić dokumenty w zakładce wnioski.
  • Za pomocą serwisu Empatia. Żeby skorzystać z tej możliwości, należy posiadać Profil Zaufany. Po zalogowaniu do systemu Empatia można wypełnić i przesłać wniosek.

300 Plus. Kiedy wypłaty z programu Dobry Start?

d1x9p0x

Osoby, które złożą wniosek o 300 Plus przed końcem wakacji, otrzymają przelewy najpóźniej 30 września.

Wszyscy, którzy prześlą dokumenty po wakacjach, otrzymają pieniądze nie później niż 2 miesiące od miesiąca, w którym został złożony wniosek.

Warto pamiętać, że wniosek o 300 Plus należy złożyć najpóźniej 30 listopada. Dokumenty przesłane po tym terminie nie zostaną rozpatrzone.

d1x9p0x

Podziel się opinią

Share

d1x9p0x

d1x9p0x
Więcej tematów