300 Plus 2019. Ruszył proces przyjmowania wniosków w ramach programu Dobry Start. Komu przysługuje, gdzie złożyć wniosek?
300 Plus. Dla kogo Dobry Start 2019?
Program Dobry Start jest przeznaczony dla uczniów do 20. roku życia. Tak zwane 300 Plus, czyli jednorazowe świadczenie w wysokości 300 złotych przysługuje na każde dziecko, niezależnie od wysokości dochodów w rodzinie.
O 300 Plus w ramach programu Dobry Start mogą ubiegać się rodzice oraz prawni opiekunowie, których dzieci są w wieku szkolnym. Program jest skierowany do dzieci w szkołach podstawowych oraz średnich.
300 Plus nie otrzymają rodzice oraz opiekunowie osób, które uczą się w przedszkolach, zerówkach lub przebywają w areszcie, zakładzie poprawczym, zakładzie karnym, szkole wojskowej (i innej zapewniającej pełne utrzymanie), domu pomocy społecznej i schronisku dla nieletnich.
300 Plus. Tu wypełnisz wniosek online
Od 1 lipca wniosek o 300 Plus można składać za pośrednictwem internetu. Można to zrobić na dwa sposoby:
- Bankowość internetowa – złożenie wniosku o 300 Plus za pośrednictwem bankowości internetowej jest jednym z najłatwiejszych sposobów. Wystarczy zalogować się do konta, wejść w zakładkę z dostępnymi wnioskami i wypełnić odpowiedni dokument.
- Empatia – rządowa platforma, na której można m.in. złożyć wniosek o 500 Plus i 300 Plus. Aby wypełnić i przesłać dokumenty za pośrednictwem systemu Empatia trzeba posiadać profil zaufany.
1 sierpnia ruszy tradycyjny (papierowy) system przyjmowania wniosków o środki z programu Dobry Start 2019.
300 Plus. Kiedy przelewy z programu Dobry Start?
Za przydzielenie środków z programu Dobry Start odpowiadają samorządy i to od nich zależy, kiedy przelewy trafią na konta wnioskodawców. Wiadomo jednak, że osoby, które złożą wniosek przed końcem wakacji, pieniądze otrzymają najpóźniej 30 września.
Przypominamy, że wniosek o 300 Plus należy złożyć do 30 listopada. Dokumenty złożone po tym terminie nie zostaną rozpatrzone.