Trwa ładowanie...

300 agentów kontra gang. Policjanci chronili przestępców, którzy skrzywdzili ponad 250 kobiet

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Biura Spraw Wewnętrznych KGP w Rzeszowie chronili członków gangu, którego ofiarami padło ponad 250 kobiet. Śledztwo ws. handlu ludźmi prowadzi wydział Prokuratury Krajowej w Krakowie, który w ostatnich dniach wysłał 300 agentów w celu zatrzymania przestępców.

Share
300 agentów kontra gang. Policjanci chronili przestępców, którzy skrzywdzili ponad 250 kobiet
Źródło: Policja
d2cy7nm

Jak informuje na swojej stronie internetowej Prokuratura Krajowa, pod koniec stycznia prokuratorzy ścigający przestępczość zorganizowaną wysłali przeciwko gangsterom 300 funkcjonariuszy ABW i Straży Granicznej. 29 stycznia w 18 miejscach w południowej Polsce dokonali oni przeszukań i zatrzymali siedmiu przestępców wchodzących w skład grupy, która czerpała korzyści z nierządu i handlu ludźmi. W na przejściu granicznym z Ukrainą zatrzymano ósmego członka gangu.

Grupa działał od 2004 r. na terenie głównie południowej Polski i Ukrainy. Dotychczasowe ustalenia śledczych wskazują, że pokrzywdzonych przez przestępców było co najmniej 250 kobiet - przede wszystkim Ukrainek, ale także Białorusinek i Polek.

d2cy7nm

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także stręczycielstwa, sutenerstwa i kuplerstwa. W sumie w tej sprawie zarzuty postawiono już 14 osobom, z których 12 przebywa w areszcie, dodatkowo jedna osoba poszukiwana jest listem gończym. Według tvn24.pl, osoba ta ukrywa się prawdopodobnie na Ukrainie.

Wśród osób, którym postawiono zarzuty są także policjanci z Rzeszowa, którzy poprzez chronienie przestępców, brali istotny udział w procederze. Wiadomo, że kilku z nich jest wśród osób, które usłyszały zarzuty m.in. przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Czterech z nich zostało aresztowanych, w tym były szef Biura Spraw Wewnętrznych w Rzeszowie.

PK podaje, że sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania, jednak z uwagi na dobro śledztwa prokuratura nie udziela szczegółowych informacji.

d2cy7nm

Podziel się opinią

Share
d2cy7nm
d2cy7nm
Więcej tematów