Trwa ładowanie...
d4hvp6o
14-02-2007 09:00

300 000 000 kopii Firefoksa

Przeglądarka Firefox, główny konkurent microsoftowego Internet Explorera, osiągnęła swój kolejny kamień milowy - program został pobrany już 300 milionów razy. Oficjalna premiera przeglądarki odbyła się 9 listopada 2004 roku, zaś trzystumilionową kopię pobrano po 825 dniach od premiery.
Niestety, liczba pobrań nic nie mówi o liczbie rzeczywistych użytkowników przeglądarki. Przeciętny użytkownik pobierał ją bowiem wielokrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat.

d4hvp6o
d4hvp6o

Obecnie udział Firefoksa w światowym rynku przeglądarek oceniany jest na około 14%. Należy przy tym zauważyć, że rynkowe udziały przeglądarki Mozilli wciąż rosną ( aczkolwiek ostanimi czasy wzrost ten nieco zwolnił ). Na udział Firefoksa w rynku nie ma najprawdopodobniej wpływu pojawienie się Internet Explorera 7. Microsoft poinformował co prawda, że pobrano już ponad 100 milionów kopii tego programu - jednak zdecydowana większość kopii IE7 instalowana jest przez osoby, które chcą nią zastąpić starsze wersje Explorera.

W ciągu najbliższych tygodni przekonamy się, czy użytkownicy Firefoksa, którzy zainstalowali Windows Vistę, zdecydują się na przejście na IE7.

d4hvp6o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hvp6o
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj