Trwa ładowanie...

3 maja. Międzynarodowa defilada przejdzie ulicami Warszawy. Setki pojazdów na Wisłostradzie

Już 3 maja w Warszawie odbędzie się defilada wojskowa z okazji rocznicy podpisania konstytucji 3 maja. Wisłostradą przejadą setki pojazdów, a na niebie pojawi się 80 samolotów i śmigłowców. Defilada odbędzie się pod hasłem „Silni w Sojuszach”.

Share
3 maja. Międzynarodowa defilada przejdzie ulicami Warszawy. Setki pojazdów na Wisłostradzie
Źródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d278td8

Defilada z okazji 3 maja

Już w piątek 3 maja na ulice Warszawy wyjadą setki pojazdów wojskowych. Udział w obchodach rocznicy podpisania Konstytucji 3 maja zadeklarowało ponad 2 tys. wojskowych i przedstawicieli innych służb. Podczas defilady zaprezentują się zarówno jednostki polskie, jak i przedstawiciele wojsk stacjonujących w naszym kraju (Amerykanie, Brytyjczycy, Rumuni i Chorwaci).

Wisłostradą przejedzie ponad 200 pojazdów. Pośród nich znajdą się m.in. amerykańskie czołgi Abrams i transportery Bradley oraz polskie transportery Rosomak, czołgi Leopard i dwie armatohaubice. Podczas defilady odbędzie się również przelot 80 samolotów i śmigłowców.

Żołnierzom maszerującym wzdłuż Wisłostrady towarzyszyć będą uczniowie szkół mundurowych oraz przedstawiciele innych służb. W defiladzie 3 maja udział wezmą policjanci, strażacy, Straż Graniczna, Straż Ochrony Kolei, Służby Ochrony Państwa i pracownicy Służby Więziennej.

d278td8

3 maja. Defilada "Silni w sojuszach"

Przemarsz wojska zaplanowany na 3 maja odbędzie się pod hasłem "Silni w Sojuszach". Jak podkreślał minister Błaszczak dodatkowa defilada (dotychczas defilada odbywała się tylko 15 sierpnia z okazji ŚWP)
zorganizowana w święto narodowe 3 maja ma związek z dwiema ważnymi rocznicami. W 2019 roku mija 20 lat od przystąpienia Polski do NATO (12 marca 1999) oraz 15 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej (1 maja 2004). Podczas próby defilady szef MON podkreślił, że "zarówno członkostwo Polski w NATO, jak i w Unii Europejskiej stanowią filary polskiego bezpieczeństwa. Członkostwo w obu tych sojuszach jest dla nas niezwykle istotne".

Defilada rozpocznie się 3 maja o godzinie 14. Początek trasy znajduje się na skrzyżowaniu Wisłostrady z ulicą ul. Sanguszki, a koniec na wysokości ul. Karowej.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d278td8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d278td8
d278td8
Więcej tematów