Trwa ładowanie...
pies
11-10-2016 10:43

3 lata spędził w... szczelinie za ścianą. Kundelek uratowany z "niewoli"

• Kundel, który utknął za ścianą budynku jako szczeniak został uratowany po... 3 latach w niewoli
• Suczka była zbyt przestraszona, by wyjść z "nory", a z czasem urosła tak bardzo, że nie była w stanie jej opuścić
• Mieszkańcy rosyjskiego Chabarowska regularnie dokarmiali zwierzaka

3 lata spędził w... szczelinie za ścianą. Kundelek uratowany z "niewoli"Źródło: youtube.com
d3zcy1g

Niewiarygodna historia znalazła swój szczęśliwy finał w rosyjskim Chabarowsku, przy granicy z Chinami. Mały kundelek, który utknął w szczelinie za ścianą budynku został uratowany po... trzech latach w "niewoli".

Suczka znalazła się w potrzasku jeszcze jako szczeniak i była wtedy zbyt wystraszona, żeby opuścić swoją kryjówkę. Po kilku tygodniach była też za duża, żeby się samodzielnie wydostać. Mieszkańcy Chabarowska regularnie dokarmiali zwierzaka i wielokrotnie starali się zainteresować jego dramatem lokalne władze. Te jednak przerzucały się odpowiedzialnością i nie podejmowały żadnych kroków, by uratować psa.

d3zcy1g

Po nagłośnieniu sprawy w mediach, na ratunek ruszyły organizacje walczące o prawa zwierząt. Otwór w ścianie powiększono, ale zwierzak wciąż nie chciał opuścić kryjówki. Gdy jedna z wolontariuszek podążyła jego tropem, szybko okazało się, że przez trzy lata pies stworzył sobie cały... kompleks tuneli.

Gdy z trudem udało się wydostać suczkę, nadano jej imię Wolność. Zwierzę zostało przebadane przez weterynarzy i okazało się w pełni sprawne i zdrowe. Stwierdzono jedynie lęk przed kontaktem z ludźmi i otwartymi przestrzeniami. Trwają poszukiwania domu dla Wolności.

d3zcy1g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zcy1g
Więcej tematów