Trwa ładowanie...

29 uczniów z Kwidzyna musi powtórzyć maturę; dyrektorka szkoły odwołana

SZANOWNY INTERNAUTO. NAJPRAWDOPODOBNIEJ TRAFIŁEŚ DO TEGO ARTYKUŁU Z FACEBOOKA, LUB WYSZUKIWARKI GOOGLE. TO JEST WIADOMOŚĆ Z 2012 ROKU. NIE DOTYCZY MATURY Z 2013 ROKU. POZDRAWIAMY I TRZYMAMY KCIUKI ZA MATURZYSTÓW:)
Share
29 uczniów z Kwidzyna musi powtórzyć maturę; dyrektorka szkoły odwołana
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d1ch4fk

29 uczniów Centrum Nauki i Biznesu "Żak" w Kwidzynie będzie musiało ponownie zdawać maturę. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku zdecydowała tak po stwierdzeniu nieprawidłowości w organizacji egzaminów w placówce.

Jak poinformowała Irena Łaguna, dyrektor gdańskiej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, egzaminatorzy sprawdzający pisemne prace maturalne z matematyki oraz z języka angielskiego zgłosili podejrzenie, że uczniowie kwidzyńskiej placówki nie pisali egzaminu samodzielnie. - Powołany przeze mnie zespół, po głębszej analizie, potwierdził te podejrzenia - wyjaśniła Łaguna.

Według niej, pracownicy Komisji ustalili także, że dyrektorka kwidzyńskiej placówki nieprawidłowo zorganizowała nadzór nad przebiegiem zdawanej przez tych samych uczniów ustnej matury z polskiego, angielskiego i niemieckiego. Łaguna wyjaśniła, że uchybienie polegało na tym, iż w skład zespołu egzaminacyjnego w szkole wchodzili wyłącznie pracujący w niej nauczyciele, co jest sprzeczne z rozporządzeniami nakazującymi, by w zespole nadzorującym był pedagog z innej szkoły.

d1ch4fk

Łaguna poinformowała, że w pierwszych dniach lipca uczniowie ponownie podejdą do matury, zarówno ustnej, jak i pisemnej.

Dyrektorka zwolniona

Kuratorium Oświaty w Gdańsku przeprowadziło w szkole kontrolę. - Potwierdziła ona nieprawidłowości wskazane przez Okręgową Komisję - powiedziała pomorska kurator Elżbieta Wasilenko dodając, że - jak wynika z jej wiedzy - organ prowadzący kwidzyńską placówkę odwołał już dyrektorkę tej szkoły.

Fakt zwolnienia dyrektora kwidzyńskiej placówki potwierdziła Elżbieta Ziąbska, zastępca dyrektora do spraw kształcenia Centrum Nauki i Biznesu "Żak". Jak poinformowała, firma powołała już nowego dyrektora, w placówce przeprowadzana jest kontrola wewnętrzna, a z myślą o ponownym egzaminie powołano też komisje w zgodnym z przepisami składzie.

d1ch4fk

- Jest nam bardzo przykro z powodu zaistniałej sytuacji - powiedziała Ziąbska dodając, że przedstawiciel firmy prowadzącej szkołę poinformował abiturientów o sprawie i przeprosił ich za kłopoty.

Centrum Nauki i Biznesu "Żak" to firma prowadząca sieć szkół niepublicznych. Jak informuje ona na swojej stronie internetowej, posiada oddziały w 81 polskich miastach, w których kształci kilkadziesiąt tysięcy słuchaczy.

O konieczności powtórzenia matury w Kwidzynie poinformowała stacja TVP Info.

d1ch4fk

Podziel się opinią

Share
d1ch4fk
d1ch4fk
Więcej tematów